Імунна система людини влітку працює краще, ніж взимку

Британські дослідники з Кембриджського університету дійшли висновку про те, що імунна реакція організму демонструє більшу міцність влітку. Це пояснює той факт, чому нам доводиться частіше битися з хворобами в зимовий час.

Імунна система людини влітку працює краще, ніж взимку
Вивчення 23000 генів чоловіків і жінок, що проживають по всій земній кулі, дозволило вченим з'ясувати, що 25% всіх генів ведуть себе по-іншому в залежності від пори року. Але що найважливіше - гени, що відповідають за придушення хвороб, найбільшу активність демонструють влітку.

Один з генів під назвою ARNTL, що відповідає за боротьбу з інфекціями у мишей, бував більш активним у літні місяці. А це дозволяє припустити, що подібні ж зміни в роботі генів будуть спостерігатися і у людей. Цілком можливо, що гени піддаються впливу зовнішніх факторів, включаючи сонячне світло і температуру.

Попередні дослідження показували, що цілий ряд серйозних недуг, включаючи інфаркти та інсульти, найчастіше відбувається в зимові місяці. Нове дослідження вчених з Кембриджу вперше показало сезонні зміни в роботі нашої імунної системи. Воно допомагає пояснити, чому люди частіше стикаються з цілою низкою розладів, включаючи артрити, діабет і хвороби серця, саме в зимові місяці.

Порам року виявилися піддані не тільки гени, але склад крові і жирової тканини. І хоча механізм, який би пояснював подібні варіації, досі не встановлено, вчені вважають, що їх відкриття дає можливість лікарям більш ефективно лікувати певні хвороби влітку.