Запропоновано новий і більш простий спосіб визначати ожиріння

Уклавши, що класичні підрахунки за методами ІМТ не особливо точні, вчені розробили більш ефективний спосіб визначати, чи страждає та чи інша людина ожирінням. Для цього його автори пропонують залишити осторонь математичні обчислення, а замість них скористатися звичайною мотузкою.

Запропоновано новий і більш простий спосіб визначати ожиріння
Розробники нового методу - фахівці з Університету Оксфорд Брукс вважають, що, заявлений ними, варіант є найбільш простим з відомих на сьогоднішній день. Щоб зрозуміти, чи є у людини ожиріння, вони радять взяти мотузку і заміряти з її допомогою зріст.

Після цього мотузку слід скласти навпіл, з'єднавши кінці. В утворену петлю потрібно пролізти - якщо талія в цей отвір не пройде, значить, в наявності зайвої ваги можна не сумніватися.

Цей метод був успішно випробуваний на, майже, 3 тисячах добровольців. Цікаво, що «метод мотузки» дозволяє визначити проблеми з вагою навіть у тих людей, які вважають, що у них все гаразд і турбується ні про що. За словами фахівців, заперечення існуючої проблеми є досить поширеним явищем серед тих, хто схильний до ожиріння. Між тим, новий метод може служити наочним переконанням того, що худнути все-таки необхідно.

Для довідки

Сьогодні досить точним способом визначити ожиріння є обчислення за ІМТ (індексу маси тіла). Формула ІМТ така: маса тіла в кілограмах ділиться на зріст в метрах, зведений у квадрат, тобто, ІМТ = вага розділити на квадрат зросту.

ІМТ 19-25 є нормою;

ІМТ 25-30 свідчить про наявність «передожиріння» - підвищеної маси тіла, яку потрібно нормалізувати;

ІМТ 30-35 відповідає першому ступеню ожиріння;

ІМТ 35-40 відповідає другому ступеню ожиріння;

ІМТ вище 40 - третя ступінь ожиріння.