Зелений чай допомагає в боротьбі із зайвою вагою

Зелений чай може допомогти позбавитися від зайвої ваги, але задля досягнення цього ефекту вам доведеться випивати по 7 декофеїнових чашок чаю в день. Такий висновок отримали вчені з Anglia Ruskin University у Великобританії.

Зелений чай допомагає в боротьбі із зайвою вагою
Британські дослідники перевірили ефект екстракту декофеїнового зеленого чаю у справі боротьби із зайвою вагою. 14 чоловіків розділили на дві групи, і всіх попросили займатися на велотренажері три рази в тиждень. 7 добровольців отримували капсули з екстрактом зеленого чаю, в той час, як решта пили плацебо.

У групі людей, які приймали зелений чай скорочення вмісту жиру в тілі на 1,6% перевершило аналогічний показник у контрольній групі. Таким чином, зелений чай має здатність допомагати людині худнути, однак для досягнення цього ефекту необхідно випивати по 7 декофеїнових чашок цього напою в день.

Втім, є і більш приємний спосіб - досить пити капсули, що містять екстракт зеленого чаю. Зазначимо, що у добровольців, які отримували капсули з чаєм, спортивні показники покращилися на 10,9% протягом 4 тижнів. Так, вони змогли проїжджати на 2,4 км більше на велосипеді, ніж до початку дослідження. Його автори вважають, що для підтвердження отриманих результатів необхідно випробувати екстракт зеленого чаю на більш значній групі добровольців.

До речі, днями стало відомо, щокомпонент, який міститься в зеленому чаї здатний вбивати клітини раку ротової порожнини, залишаючи недоторканими здорові клітини. Американські дослідники з Державного університету Пенсільванії, які отримали ці висновки, тепер сподіваються створити на основі зеленого чаю новий метод лікування орального раку, так само як і інших форм цієї важкої хвороби.