Вагітним не можна їсти за двох

Багато молодих мам дивуються тому, як складно їм буває позбутися ваги після вагітності. Вчені з Clinical Sciences Centre в Лондоні вважають, що знайшли причину цього явища. І вона полягає в поширеному міфу про те, що вагітним необхідно їсти за двох.

Вагітним не можна їсти за двох
Дослідження на мухах дрозофілах, в травній системі яких багато спільного з травленням людини, показали, що незабаром після спаровування в організмах комах починається ріст кишечника, що допомагає їм накопичувати більше жиру. Це здійснюється під впливом гормону, який дуже схожий на гормон щитовидної залози людини, регулюючий споживання енергії.

Вчені вважають, що ці зміни зберігаються і після народження дитини. Ось чому жінки, які "їдять за двох", лише погіршують ситуацію. Адже їхня травна система вже адаптувалася до запасання більшої кількості жиру. І вона "звикає" працювати по новому, не зупиняючись і після появи малюка на світ, а також завершення періоду грудного годування.

Коли вчені не дозволили гормонам в організмі мух збільшити кишечник, комахи стали виробляти менше яєць. Якщо надлишкове виділення гормону в організмі молодої матері не припиниться після пологів, то жінка продовжить поглинати більше число калорій. І втратити зайві кілограми їй буде дуже складно.