6 ознак, які свідчать, що ви вживаєте забагато молока

Молоко – це одне з найбагатших джерел кальцію, вітаміну В12, вітаміну D, білків, корисних жирів, калію і навіть фосфору. І діти, і дорослі повинні вживати молоко та молочні продукти.

Дослідження показали, що вони прискорюють втрату ваги, підтримують щільність та здоров’я кісток і навіть зміцнюють імунітет, пише Жіночий світ .

Але не зважаючи на всю користь молока та молочних продуктів, їх надлишок в раціоні може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям. Тому важливо бути пильним і не захоплюватись понад міру навіть найкориснішими продуктами. Ось попереджувальні ознаки, які можуть свідчити про те, що ви вживаєте забагато молочних продуктів:

У вас часто бувають проблеми з травленням. Хоча молоко і рідке, за вмістом поживних речовин це повноцінна їжа, тому склянка молока може бути гарним перекусом. В той же час, надмірна кількість молока може викликати дискомфорт, здуття та нудоту. Якщо ви стикаєтесь із цим часто, можливо, у вас проблеми з кишечником або непереносимість лактози. Це може викликати порушення травлення та вплинути на виділення деяких ферментів.

Ви відчуваєте втому та млявість. Якщо ваш організм погано переносить молоко, а ви все одно вживаєте його у великих кількостях, це може викликати так званий синдром негерметичного кишечника. Серед його симптомів виділяють хронічну втому та млявість. Казеїн А1, який міститься в молоці, може викликати запалення оболонки кишечника та порушувати баланс його мікробіому.

У вас часто з’являються прищі. Надлишок молока в раціоні може викликати алергію, а також прищі, як на обличчі, так і на інших частинах тіла. Якщо ви надто часто помічаєте на шкірі висипи та червоні плями, можливо, варто змінити раціон. Консерванти, які додають у молоко довготривалого зберігання, можуть посилювати запалення. А незбиране молоко містить багато насичених жирів, які можуть викликати проблеми зі шкірою. З цим частіше стикаються жінки.

У вас крихкі кістки. Молоко сприяє зміцненню кісток, однак його надлишок може кісткам нашкодити. Кістки стають менш щільними та більш ламкими. Дослідження, опубліковане у BJM в 2014 році, показало, що чоловіки старшого віку, які вживали мало молока та молочних продуктів, рідше стикалися з переломами та запаленнями, ніж жінки, що вживали молоко відповідно до дієтичних рекомендацій.

У вас проблеми з пам’яттю. На думку фахівців, козеїн, що міститься в молоці та молочних продуктах, може може вводити в оману певні рецептори мозку та надсилати їм помилкові сигнали. Дехто також вважає, що надлишок молочних продуктів у раціоні сприяє збільшенню ризику психічних проблем у похилому віці.

У вас з’явились симптоми серцевих хвороб. Хоча це ще повністю не підтверджено, невелике дослідження, опубліковане в BJM, показало, що люди, які п’ють більше трьох склянок молока на день, мають більший ризик виникнення серцевих хвороб (у чоловіків) та деяких видів раку (у жінок). Рівень смертності в цій групі учасників також був дещо вищим.

Незважаючи на все, що перераховано вище, виключати молоко з раціону не варто. 1-2 склянки молока на день дозволять вам суттєво збільшити споживання білка та інших поживних речовин. Ви можете також отримати їх з сиру, йогурту та інших молочних продуктів. Якщо у вас є проблеми з переносимістю лактози, варто пошукати в крамницях безлактозні варіанти.