Що не потрібно брати в пологовий будинок - топ-10 непотрібних речей

Сподіваємося, ти погодишся повчитися на чужих помилках. Адже цей список складений з досвіду багатьох жінок, хто клав у свою сумку для пологового будинку, як виявилося, абсолютно даремні речі.

Що не потрібно брати в пологовий будинок - топ-10 непотрібних речей
1. Продукти, заборонені для годуючої мами та швидкопсувні продукти

Все, що не входить в дієту годувальниці в перші тижні життя малюка, н-д.продукти, які можуть викликати у нього алергію або коліки не варто брати з собою в пологовий будинок, так як з'їсти їх ти все одно не зможеш. Також відмовся від швидкопсувних молочних продуктів. У перші дні після народження малюка якість твого харчування має бути найвищим, ти можеш вживати тільки свіжі молочні продукти, які близькі повинні передавати тобі щодня. Те ж стосується м'ясних страв.

2. Післяпологовий бандаж

Так, це, безумовно, корисна річ і, цілком можливо, що твій доктор порекомендує тобі його носити. Але в перші дні він навряд чи тобі знадобиться, особливо, якщо тебе чекає кесарів розтин - після операції бандаж носити забороняють. Краще місце в сумці, яке ти відводила йому, займи зайвою парою змінної білизни - вона тобі знадобиться більше, ніж зазвичай.

3. Молоковідсмоктувач

Цей хитрий прилад потрібен тільки в екстрених випадках, коли малюк і мама розлучені, і потрібно зцідити молоко для його годування з пляшечки. У більшості сучасних українських пологових будинків практикується спільне перебування мами і дитини. У перші дні приходу молока навіть, якщо й доведеться злегка поцідити груди (що взагалі-то не вітається, природа повинна сама відрегулювати кількість виробленого молока), робити це потрібно руками. Інакше за допомогою молоковідсмоктувача можна «розцідити» собі гіперлактацію, а це аж ніяк не благо ні для мами, ні для дитини. Іноді згорнути зайве вироблення молока буває складніше, ніж підвищити лактацію.

4. Пустушка

Сучасні консультанти з грудного вигодовування бачать в ній вселенське зло, і в деяких пологових будинках вона під забороною. Справа в тому, що пустушку малюк смокче зовсім не так, як мамині груди. І її використання може призвести до так званої «плутанини сосків», через яку дитина почне смоктати мамині груди як пустушку (в тому числі і прикушувати). Це призведе не тільки до саден сосків у мами, але і до неефективного висмоктування молока, в результаті немовля його буде регулярно недоотримувати. Особливо це небезпечно в перші дні приходу молока - дитина тільки вчиться правильно його висмоктувати, не варто збивати крихту з пантелику.

5. Повний великий і різноманітний набір дитячої косметики

Як показує практика, більшість цих засобів не знадобилися. Особливо, якщо всі вони купувалися у великих флаконах. Радимо обмежитися продукцією в пробної маленькій упаковці. Необхідний мінімум: дитячий крем, масло і судокрем (або будь-який крем від попрілостей).

6. Ватні палички

Це стосується як спеціальних ватних паличок з обмежувачами для вушок малюків, так і звичайних. Що ти збираєшся ними чистити дитині? Вушка? Носик? Ти здивуєшся, але у новонародженого носові ходи настільки вузькі, що паличка туди просто не пролізе. У перші дні і навіть тижні після народження догляд за носиком здійснюється за допомогою найтонших джгутиків, скручених із звичайної вати. А вушка малюкам можна протирати тільки зовні, тому тобі підійде простий шматочок вати.

7. Медикаменти

Апріорі годуючій мамі, а особливо в перші дні життя малюка, рекомендують обходитися без будь-яких фармацевтичних препаратів. Виняток становлять ті ліки, без яких ти не можеш жити, і які змушена приймати постійно (інсулін в ін'єкціях для хворих на цукровий діабет або гормональна замісна терапія, яку жінка приймає довічно після травм гіпофіза, а також спреї, що знімають напади астми та ін.) Тоді попередь медичний персонал про те, що твоє життя залежить від регулярного прийому препаратів. Природно, слід заздалегідь обговорити зі своїм лікарем режим прийому таких ліків після народження малюка.

Всі інші медикаменти, які можуть тобі знадобитися, легко придбати в аптеці, розташованій в самому пологовому будинку.

8. Крем для моделювання фігури після пологів

Ми, безумовно, захоплені твоїм прагненням залишатися жінкою і піклуватися про себе завжди і скрізь. Але, повір, в перші дні після народження малюка тобі точно буде не до того. Тим більше, що в пологовому будинку, ти, швидше за все, проведеш 2 - 3 дні. Краса почекає, а по приїзді додому ти зможеш скористатися цим чарівним кремом. Так що купи його заздалегідь, просто в сумку для пологового будинку не клади.

9. Дезодоранти в спреях, духи і дещо ще

Особливо це актуально, якщо після пологів ти опинишся не в індивідуальній палаті, а з сусідками. Різкі парфумерні запахи можуть заважати їм. Та й твоїй дитині потрібен природний аромат мами, а не останньої новинки від Dolce & Gabbana. У новонароджених може виникати алергія на парфуми. Те ж стосується і аромамасел. Повір, пару днів в пологовому будинку без цього можна обійтися.

Медики взагалі не радять брати в пологовий будинок декоративну косметику та парфумерію. А для догляду за тілом тобі підійде те ж молочко і масло, які ти вибрала для свого малюка.

І вже, звичайно ж, недоречні в палаті пологового будинку запахи лаків для волосся, лаків для нігтів і засобів для зняття лаку.

Теж стосується і ювелірних прикрас. Бажано залишити їх вдома в скриньці. Максимум, що припустимо - натільний хрест і обручку, якщо тобі некомфортно без їх «підтримки».

10. Аромалампи та курильні палички

З тих же причин, що і парфумерія, і косметика в спреях. Це може призвести до алергії, безсонні і постійного плачу малюка, а також до скандалу з персоналом пологового будинку і сусідками по палаті.