Косметика під час вагітності небезпечна для майбутньої дитини

Використання косметики жінкою під час вагітності може негативно позначитися на інтелектуальному розвитку її майбутньої дитини, як з'ясували вчені з Колумбійського університету. Вони встановили, що ,зазнавши впливу певних косметичних фталатів, діти згодом мають більш низький рівень IQ.

Косметика під час вагітності небезпечна для майбутньої дитини
Американські вчені вирішили перевірити наслідки дії фталатів, які зустрічаються в косметичних продуктах, на здоров'я дитини. Фталати-це хімічні речовини, які вступають у взаємодію з гормонами, що було неодноразово доведено клінічними дослідженнями. Ці хімікати можна виявити в будь-яких повсякденних предметах - від засобів для макіяжу до "фіранки" для душу.

Дослідники виявили, що при впливі найвищого рівня двох фталатів (DnBP і DiBP), які використовуються в косметиці, у дітей до 7 років відзначається зниження рівня IQ на 6,6 і 7,6 пунктів відповідно, якщо порівнювати їх з дітьми, які були схильні до найменшої концентрації цих хімічних речовин. Автори дослідження стверджують, що цей зв'язок все одно зберігається, навіть якщо взяти до уваги відомі фактори, що впливають на розум дитини, щось схоже до інтелектуального розвитку його матері.

Правда, дане дослідження охоплювало всього 328 дітей, і для підтвердження отриманих даних потрібно провести більш обширні спостереження. До того ж фталати містяться не тільки в косметиці, але і в масі інших предметів, з якими може зіткнутися дитина. І важко сказати напевно, чи став він жертвою саме маминого макіяжу.