Нормальна вагітність триває не дев'ять місяців

Нові дослідження показали, що термін нормальної вагітності повинен становити 10 місяців, а не 9. Вчені спостерігали за 125 вагітними жінками і з'ясували, що лише 4% з них стали матерями у встановлений термін. Близько 70% жінок народжують дітей лише через декаду після встановленої за допомогою УЗД дати пологів, стверджують американські експерти. Все це означає, що вагітність, триваючу 10 місяців, слід вважати нормою.

Нормальна вагітність триває не дев'ять місяців
Традиційно, згідно з правилом Негале, яке використовують для обчислення дати народження, вагітність людини триває близько 40 тижнів, або 280 днів, від останнього менструального циклу. Дитина, народжена до 37 тижнів, вважається недоношеною, тоді, як після 43 тижнів - переношеною. Проте вчені засумнівалися в цьому.

З кожним роком жінка виношує маля на 1 день довше. Тобто, чим старше породіля, тим довше триває її вагітність. Крім того, з'ясувалося, що жінка, яка сама з'явилася на світ з великою вагою, буде довше виношувати дитину. За кожні 100 грам зайвої ваги при народженні слід додати 1 день вагітності при виношуванні.

Середня тривалість вагітності від початку останньої менструації до пологів становить 40 тижнів (так званий «акушерський термін»). Використання акушерського терміну більш поширене в медицині, так як дата запліднення, як правило, важко визначається.