10 маловідомих фактів про зуби

Зуби людини зберігають великі секрети, ніж нам здається. Американські стоматологи відібрали 10 маловідомих фактів, що відносяться до зубів і порожнини рота.

10 маловідомих фактів про зуби
1. Ранній розвиток

Корінні зуби людини починають формуватися зовсім не після випадання молочних, а ще до того, як людина з'являється на світ. І все, що їсть і п'є мама під час вагітності, прямо впливає на здоров'я майбутніх корінних зубів.

2. Супер міцність

Зубна емаль - це найміцніша тканина організму. В ній найбільш високий рівень мінералів в 96%, що навіть більше, ніж у кістках.

3. Не треба гризти нігті

Саме час відмовитися від шкідливої ​​звички гризти нігті. Адже в цей момент відбувається тертя між зубами, як якщо б між собою терлися скелі. Так що від даної звички страждають не стільки нігті, скільки зуби.

4. Сила посмішки

Посмішка добре виглядає не тільки на картинках, вона викликає приплив ендорфінів - гормонів задоволення. Точно такі ж гормони виникають в нашому організмі при погляді на немовлят або собак.

5. Цукор - ворог!

Газована вода та інші кислотні, а також солодкі напої, на зразок кави, фруктових соків і деяких енергетиків викликають пошкодження зубної емалі.

6. Білі зуби - це не головне!

Людство одержиме ідеєю білосніжної голлівудської посмішки, проте в кінці дня буває добре помітна різниця між натуральним відтінком зубів і слідами відбілювання. Дотримання балансу між цими двома кольорами є ключем до привабливої усмішки.

7. Три стадії

Під час росту зуби проходять через три стадії. Спочатку вони формуються під яснами, потім з'являється коронка, і тільки після цього формується корінь, яким прикріпляється зуб до щелепи.

8. Важливість генів

У вас можуть бути не тільки татові очі, але і його не дуже здорові зуби. Діти успадковують проблеми з ротовою порожниною від своїх батьків аж до того, що у них починають випадати ті ж самі зуби.

9. Зубам мудрості не вистачає місця

Людина еволюціонує, а його щелепа стає коротшою. Через це у нас залишається все менше місця для додаткових зубів мудрості. Більшості людей потрібно їх видалити, але деякі щасливі діти з'являються на світ без цих зубів.

10. Важка робота

Моляри - шості, сьомі і восьмі зуби постійного ряду - допомагають відкушувати, пережовувати і утримувати їжу. Це найголовніші трудівники. Тому люди, у яких ці зуби відсутні, швидше зношують й інші зуби. Ось чому так важливо стежити за здоров'ям зубів.