Вино здатне вмить зруйнувати зуби

Шкода, що вино завдає шкоди структурі зубів, набагато більш значної, ніж вважалося раніше. Руйнівний ефект від вживання цього напою проявляється всього за кілька хвилин.

Вино здатне вмить зруйнувати зуби
Нове дослідження, про яке повідомляє MEDdaily, показало: винні напої володіють високою кислотністю концентрації, що практично моментально роз'їдає зубну емаль. Фахівцями навіть був придуманий спеціальний термін для цього явища - «винна ерозія».

«Варто потримати вино в роті хвилину-другу, пробуючи його на смак, як на зубній емалі можуть з'явитися ознаки ерозії, викликаної підвищеною кислотністю напою», - пояснюють його дію дослідники.

За словами медиків, у вині містяться відразу декілька кислот - винна, малеїнова, молочна, лимонна. Вплив цього «букету» на зуби згубний - при зіткненні з вином стрімко відбувається демінералізація зубів, що послаблює їх поверхню і структуру. Тому після вживання вина слід обов'язково полоскати рот водою.

Крім того, людям, які пили вино, стоматологи рекомендують обійтися в цей день без щітки, почистивши зуби просто пальцем з невеликою кількістю пасти. Використовуючи щітку, можна ще більше травмувати зуби, емаль яких і без того ослабла і розм'якшилася через вино.

Також фахівці нагадують, що захистити зубну емаль допомагають жирні закуски, наприклад, сири - вони нейтралізують кислоти з алкогольних і солодких напоїв.