Вагітність омолоджує організм жінки

Ізраїльські вчені прийшли до висновку про те, що вагітність в прямому сенсі слова омолоджує жінку. Це відбувається через те, що майбутня мама ділиться кров'ю зі своєю дитиною.

Вагітність омолоджує організм жінкиВагітні дійсно розцвітають і омолоджуються, оскільки очікування народження дитини надає величезний позитивний ефект на здоров'я жінки. Дослідники з Hadassah Medical School в Єрусалимі встановили, що жінки можуть відчувати себе молодшими під час вагітності, оскільки в цей момент в їх організмі відбувається регенерація тканин і уповільнення вікових процесів. А це, в свою чергу, здійснюється завдяки обміну крові між матір'ю і дитиною.


Омолодження це не косметичний побічний ефект вагітності, як вважають медичні експерти, а справжній фізіологічний процес. Дослідники вивчили ефект трансплантації печінки у вагітних і невагітних мишей за допомогою високотехнологічного МРТ-сканера. Виявилося, що у 82% молодих невагітних гризунів печінка регенерується після двох днів і довше. У дорослих невагітних мишей кількість цих регенераций становить лише 46%. Однак у літніх вагітних мишей регенерація печінки протягом двох днів досягла рівня 96%, що значно краще, ніж у невагітних і молодих, і дорослих гризунів.

З'ясувалося також, що вагітність захищає гризунів від пошкодження тканин у ділянці серця, що також є неминучою частиною процесу старіння людини. За словами дослідників, вагітність є унікальним станом людського тіла, адже в цей момент відбувається з'єднання роботи двох біологічних систем - матері і дитини. На доросле материнське тіло вагітність справляє ефект омолоджуючої сироватки, що і викликає специфічні процеси.