75 відсотків жінок набирають зайву вагу вже після пологів

Якщо ви набрали зайву вагу вже після народження дитини, а не тільки під час вагітності, не вважайте себе феноменом. Дослідники з Університету Чикаго з'ясували, що 75% молодих мам через рік після пологів важать більше, ніж на момент народження дитини.

75 відсотків жінок набирають зайву вагу вже після пологів
Як з'ясували американські дослідники, більшість молодих мам через рік після пологів важать значно більше, ніж у момент появи на світ свого малюка. Причиною цього, в якійсь мірі, є брак фізичних навантажень і погана дієта, але найбільше значення має психологічний тиск, який накладає на жінку материнство.

Проаналізувавши інформацію про 774 жінок з сімей з низькими доходами, дослідники виявили, що третина з них, які мали нормальну вагу перед вагітністю, перейшли в категорію жінок з зайвою вагою або ожирінням через рік після пологів. Що особливо тривожно, для жінок всіх розмірів і особливо для тих, хто вважався мініатюрними, ймовірність набрати майже 10 кг зайвої ваги через рік після пологів становить 25%. Ризик зіткнутися з надбавкою в 5 кг наближається до 47%. Проблеми з вагою у багатьох американських жінок починаються в молодому віці - 35% дівчат старше 20 страждають від ожиріння, а 34% від зайвої ваги.

"Це дуже важливо, - говорить один з авторів дослідження доктор Лорей Эндрес. - Ми всі з вами спостерігаємо зростаючу кількість жертв ожиріння в нашій країні, а також серйозні наслідки для здоров'я, які зайва вага викликає. Мова про діабет, підвищений артеріальний тиск і серцево-судинні хвороби. Мені захотілося дізнатися, коли саме у жінок починають розвиватися ці проблеми, і чи є якийсь спосіб їх уникнути".

Можливо, низький матеріальний достаток жінок, за якими спостерігали дослідники, може частково пояснити отриману статистику по вазі після пологів. У таких жінок, як правило, немає часу і тим більше грошей на відвідування спортивних залів, а в місцях їх проживання часто не буває навіть безпечних місць для занять спортом на свіжому повітрі. Автори дослідження підкреслюють, що вагітні жінки повинні суворо дотримуватися плану, який складають для них лікарі на момент початку вагітності. Він враховує допустиме збільшення зайвої ваги і рекомендований рівень фізичної активності.