Вчені пов'язали ризик ожиріння з роком народження

Народжені до 1942 року люди рідше стикаються зі специфічною варіацією гена, пов'язаного з ризиком розвитку ожиріння, ніж ті, хто народився пізніше. До такого висновку прийшли американські вчені з Massachusetts General Hospital.

Вчені пов'язали ризик ожиріння з роком народження
Відкриття американських дослідників підкреслює роль генетичного впливу, яке сприяє збільшенню епідемії ожиріння в останній час. Учені виявили чіткий зв'язок між добре відомим науці варіантом гена FTO, який збільшує ризик ожиріння, і роком народження людини. Для встановлення цього зв'язку автори дослідження обробили інформацію по тисячам людей, зібрану з 1971 по 2008 роки.

У той час вік людей, які брали участь у дослідженні, становив від 27 до 63 років. Вчені виявили зв'язок між індексом маси тіла, який вимірювався 8 разів протягом усього періоду досліджень, і варіацією гена FTO. Правда, як з'ясували дослідники, більш чіткий зв'язок між геном FTO та підвищенням індексу маси тіла спостерігалася лише у тих людей, які народилися після 1942 року.

Причому, чим пізніше був рік народження, тим вище ризик зіткнутися з ожирінням. А ось особливого зв'язку між даним геном і індексом маси тіла у людей, які народилися до 1942 року, вчені не виявили. Втім, свій внесок у зростання епідемії ожиріння серед людей, що народилися після Другої світової війни, зробили і такі фактори, як сучасні технології, які скасували фізичну працю, а також широка доступність висококалорійної переробленої їжі.