Названий продукт, здатний омолодити мозок на 11 років

Вживання шпинату та інших зелених листових овочів може омолодити ваш мозок на цілих 11 років. До такого висновку прийшли американські вчені з Rush University в Чикаго.

Названий продукт, здатний омолодити мозок на 11 років
Ми знаємо про те, що овочі дуже корисні для здоров'я, проте вживання всього однієї порції зелених листових овочів, як з'ясувалося, забезпечує профілактику деменції. Дослідники зробили цей висновок, спостерігаючи за дієтою і інтелектуальними здібностями приблизно 950 літніх людей протягом 2-10 років. Середній вік добровольців становив 81 рік, всі вони проходили через 19 тестів для оцінки роботи мозку.

Виявилося, що вживаючі зелені листові овочі, на зразок шпинату і кале два рази в день, люди стикалися з істотно меншим зниженням когнітивних функцій мозку в порівнянні з тими, хто ці овочі не вживав. Цей зв'язок зберігався навіть при врахуванні інших факторів ризику, начебто освітнього рівня, фізичних навантажень і сімейної історії захворюваності деменцією. В середньому мозок людей, які регулярно вживали зелені листові овочі, був на 11 років молодший, як з'ясували дослідники.

На думку авторів дослідження, переваги даного типу живлення полягають в тому, що в цих овочах міститься високий рівень вітамінів та поживних речовин начебто вітаміну К, лютеїну, фолатів і бета-каротину.

Хоча не доведено, що шпинат є надійним засобом захисту від хвороби Альцгеймера, вдалося встановити, що це один з факторів здорового харчування, який суттєво знижує ризик виникнення цієї поки ще не виліковної хвороби.

До речі, не так давно шведські вчені пов'язали вживання шпинату з підвищенням м'язової сили людини.