Сміх захищає мозок від старіння

Нове дослідження вчених виявило користь сміху для головного мозку людини - зокрема, виявилося, що часто усміхнені люди краще захищені від негативних вікових процесів, пов'язаних з деградацією розумових здібностей та втратою пам'яті. Медики вважають, що для літніх пацієнтів навіть потрібно спеціально влаштовувати сеанси сміхотерапії.

Сміх захищає мозок від старіння
Авторами наукової роботи стали фахівці з Університету Лома Лінда. На їхню думку, погіршення роботи мозку з віком тісно пов'язане з впливом стресу на організм. Дослідження показало, що гормон стресу - кортизол - пошкоджує певні нейрони в головному мозку: як наслідок, погіршується пам'ять і знижуються здібності до навчання. У літніх людей «ефект стресу» більш значний, так як у міру прожитих років відбувається накопичення всіх негативних факторів, які змушена відчувати нервова система.

Вчені провели експеримент за участю літніх людей. Одна їх група дивилася 20-хвилинне відео, що викликає сміх, а інша - ні. Потім пацієнти пройшли спеціальне тестування на рівень когнітивних здібностей.

З'ясувалося, що перегляд смішного відео посприяв зменшенню кількості кортизолу в крові і поліпшенню пам'яті та уваги. Результати тестування людей, що подивилися смішне відео, були краще в порівнянні з тими, хто його не бачив.

«Сміх знижує рівень кортизолу в організмі, який у свою чергу викликає ушкодження нейронів гіпокампу, що відповідають за пам'ять. Чим менше стресів ви відчуваєте, тим краще ваша пам'ять», - прокоментували результати експерименту автори роботи.

За словами фахівців, під час сміху в мозку людини збільшується вироблення ендорфінів і дофаміну, завдяки чому він відчуває задоволення. Також ці зміни допомагають імунній системі краще функціонувати, що значно покращує якість життя.

«Пам'ять і здатність до навчання погіршуються з віком, адже вони дуже важливі для якісного існування людини. Тому такий вид терапії - за допомогою гумору і сміху - може бути з успіхом застосований для допомоги літнім людям», - переконані науковці.