Природа і мистецтво мають лікувальну силу

Дослідники з Каліфорнійського університету в Берклі з'ясували, що краса природи і мистецтва здатна допомогти нам боротися з хворобами. Виявилося, що рукотворні і нерукотворні творіння, що оточують нас, благотворно впливають на імунну систему людини, якщо тільки вона здатний отримувати від них задоволення.

Природа і мистецтво мають лікувальну силу
Цілюща сила природи і мистецтва це не красива метафора, а науковий факт. Американські дослідники з'ясували, що різного роду креативні заняття зміцнюють імунітет людини. Але нам зовсім не обов'язково вчитися живопису та скульптурі, так як мова йде лише про розуміння краси і насолоді нею.

Приміром, милування красою озера Байкал, прослуховування музики Шуберта або прогулянки по Третьяковській галереї можуть допомогти нам подолати яку-небудь хворобу, або серйозно згладити її симптоми. Виявилося, що природа і мистецтво зміцнюють імунітет людини за рахунок зниження рівня хімічних речовин, що викликають запалення, які призводять до діабету, інфарктів та інших хвороб.

В ході двох різних експериментів на більш ніж 200 молодих людях, що піддавалися впливу природних красот і мистецтва, вчені помітили у добровольців різке зростання таких позитивних емоцій, як радість, любов, гордість, співчуття, захоплення, благоговіння і задоволення. Зразки тканин ясен і щік, відомі як транссудати слизової оболонки рота, взяті в той же день, показали, що випробовувавши найбільший приплив позитивних емоцій люди мали найменший рівень цитокінів інтерлейкіну 6, що є маркерами запальних процесів.