Топ-10 шкідливих, але корисних продуктів

Дієтологи і експерти в області здорового харчування вже начебто остаточно визначилися зі списком корисних і шкідливих для здоров'я продуктів харчування. Але насправді часто виявляється, що продукти з другого списку цілком можуть опинитися в першому.

Топ-10 шкідливих, але корисних продуктів
Кава

Надлишок кави призводить до надмірно порушеного стану, порушує процес травлення, сприяє метеоризму та інших симптомів роздратованого кишечника, викликає ефект проносного і поганий запах з рота, не кажучи про підвищення рівня стресу і тривожності. Тим не менш, помірне вживання кави покращує здоров'я мозку, сприяє схудненню, і навіть захищає від деменції.

Картопля

Містить велику кількість крохмалю їжа переробляється в глюкозу, що підвищує рівень цукру в крові. Проте в картоплі є й інші поживні речовини. Приміром, в однієї середньої за розміром картоплині міститься до 50% необхідної добової дози вітаміну С, до 30% дози вітаміну В6 і до 25% необхідної кількості калію. У картоплі міститься кальцій, магній, фосфор і цинк.

Яйця

Ви боїтеся сальмонели і жирних продуктів? Нехай ці страхи не завадять вам їсти яйця, насичені білками і хорошими жирами. Вони забезпечують відчуття насичення протягом тривалого часу. Чудовий приклад здорового харчування.

Кокосове масло

Ще один начебто жирний продукт, але цей жир не зробить вас повними. Кокоси насичені білками, магнієм, калієм, вітаміном Е, антиоксидантами та необхідними волокнами. Але не купуйте дешеві різновиди кокосового масла, які містять цукор та інші наповнювачі.

Консервовані боби

У консервованих бобах, можливо, багато солі, проте це фантастичне джерело білка і волокон, яке допоможе зберігати кишечник у відмінному стані.

Солодка кукурудза

Ми говоримо зараз не про ті пакети з попкорном, які продаються в кінотеатрах, а про домашню кукурудзу. Чудовий, недорогий і вміщуючий малу кількість калорій приклад здорового харчування.

Незбиране молоко

З початку 1990-х років нам навіювали думку про те, що жири це погано. Але незбиране молоко корисне, так як воно містить більше поживних речовин, ніж знежирене молоко. Від споживання цього напою ви не будете додавати у вазі, зате станете вживати менше закусок між основними прийомами їжі.

Йогурт

Проблема йогурту не в самому йогурті, а у великій кількості добавок, які туди вносять деякі виробники харчування. Відмовтеся від йогурту з низьким вмістом жиру і великою кількістю цукру на користь повноцінних жирних йогуртів. Ви отримаєте користь від натуральних пробіотиків.

Сіль

Не можна сперечатися з тим, що ми їмо занадто багато солі, але цей надлишок є наслідком захоплення переробленої їжі. Перейдіть на домашню кухню, яка допоможе скоротити прийом солі. Спробуйте використовувати гімалайську кристалічну сіль, яка є нерафінованою і містить 84 мінерал в порівнянні з 4-ма мінералами у звичайної столової солі.

Кокосова олія

Кокосова олія відносно невідома для росіян, які звикли до соняшникової або оливкової. Це насичений жир, який легко перетравлюється і перетворюється в кетони, дуже корисні для здоров'я. Кетони дозволяють спалювати зайві калорії. Крім того, кокосова олія просто смачна сама по собі.