Як підвищити IQ вашої дитини?

Переживаєте, що ваш малюк поки не досяг інтелектуальних висот? Кілька універсальних принципів допоможуть вам розвинути мислення дитини буквально з пелюшок.

Як підвищити IQ вашої дитини?
Говоріть з дитиною

Існує зв'язок між кількістю слів, які чує дитина до 1 року, і його вербальним IQ. Чим більше ви розмовляєте з малюком, тим багатшим стає його словниковий запас. Просто з'ясовуйте все, що має відношення до дитини: називайте навколишні предмети, коментуйте свої (і його) дії і відчуття.

Читайте книги вголос

Завдяки книгам малюк освоює основи читання і письма, дізнається нові предмети - без книг немає навчання, освіти і творчості. Крім того, це прекрасний спосіб спілкування з дитиною, що сприяє тісному емоційному зв'язку з ним. Прочитавши книгу до кінця, знаходите в собі сили повертатися до неї знову - часті повторення допомагають розвивати пам'ять дитини.

Використовуйте мову жестів

Мова жестів має позитивний вплив на інтелект і розвиток мови. За допомогою жестів можна вчити дитину говорити, вивчати іноземні мови і легше засвоювати нові знання. Вчені з Каліфорнійського університету з'ясували, що малюки до 1 року, освоїли близько 20 жестів (зразок помахування ручкою «поки-поки»), швидше починали говорити і мали більш високий коефіцієнт інтелекту, ніж однолітки.

Годуйте грудьми

Діти, що знаходилися на грудному вигодовуванні, демонструють кращі результати інтелектуальних тестів, ніж ті, кого годували сумішами. Чим довше дитина отримує грудне молоко на першому році життя, тим вище її IQ в майбутньому. Якщо ви годуєте малюка сумішами, краще використовувати ті, які збагачені залізом. У дітей, що перенесли серйозний дефіцит цього елементу в дитинстві, більш низькі показники тестів на інтелект і моторику в підлітковому віці.

Дозволяйте дитині побути одній

Якщо ви кожну хвилину будете підкладати малюку книжки, іграшки, це буде зайвим навантаженням для його нервової системи (відповідальної в тому числі і за інтелектуальну діяльність). Надлишок інформації призводить до зниження концентрації уваги і пам'яті. Крім різноманітних розвиваючих занять у дитини має бути достатньо часу, щоб робити те, що вона хоче - наприклад, стрибати, кричати і розкидати іграшки.

Прагнучи виховати з дитини інтелектуала, не забувайте і про такий простий і приємний «інструмент», як ласка. Частіше обіймайте малюка, беріть його на руки, дивіться йому в очі. Діти починають говорити, коли хочуть спілкуватися з дорослими, - постарайтеся, щоб у вас і вашого чада завжди був цікавий привід для спілкування.