Вчимо з дитиною іноземну мову

У сучасному світі іноземна мова - не шкільний предмет, який вчать від контрольної до контрольної, а така ж необхідність, як і рідна.

Вчимо з дитиною іноземну мову
Невідомо, чи стане дитина лінгвістом, але тепер без англійської мови працювати і подорожувати дуже складно. А якщо за життя він вивчить дві-три іноземні мови, то це істотно розширить горизонти. Звичайно, з раннього дитинства ми шукаємо хорошого репетитора, який допомагатиме із шкільними уроками, і підвищуватиме рівень незалежно від шкільної програми. Але без допомоги батьків дитині не справитися. Що потрібно робити для того, щоб дитина швидше освоювала іноземну мову?

Повне занурення. Звичайно, найефективніший спосіб вивчити мову - це переїхати в ту країну, в якій на ній говорять. Хоча б на кілька місяців, а краще на рік-два. В мовному середовищі вже через пару місяців дитина буде вільно висловлюватися на чужій мові і стерпно на ньому писати. Але якщо такої можливості немає, можна скористатися і більш доступними засобами.

Частіше говоріть з дитиною на іноземній мові. Переводіть йому окремі фрази, показуйте на предмети і говоріть, як вони називаються. Це тільки спочатку буде здаватися досить дивним, поступово ви втягнетеся в цю гру. В дорозі можна розважатися тим, хто з вас двох згадає більше слів на одну букву або більше предметів однієї категорії - меблі, тварини, країни ...

Дуже ефективно дивитися разом мультики і кіно іноземною мовою. Діти часто вибирають улюблений мультфільм і переглядають його раз за разом. Якщо це зарубіжний мультфільм, нехай тільки перші 10-15 разів подивиться його російською, а коли гарненько запам'ятає всі фрази героїв, нехай ще стільки ж раз подивиться його англійською. Потім можна переходити до наступного мультику, скоротивши кількість переглядів українською. І так поки дитина не почне дивитися мультфільми відразу в оригіналі.

Робіть для дитини картки. Якщо малюк ще не дуже побіжно читає українською, замість перекладу на них можна приклеювати картинки.

Якщо не хочете, щоб у дитини були проблеми з написанням іноземних слів, потрібно більше читати. Нехай починає хоча б з коміксів чи простих дитячих книжок з нескладною лексикою. А ви допомагайте йому перекладати і правильно вимовляти слова.

У подорожах не поспішайте просити для дитини сік або морозиво в кафе або іграшку в сувенірній крамниці, нехай він сам спробує пояснити продавцеві, чого хоче. Попередньо можете підказати малюкові, як потрібно говорити. Так він і нові слова вивчить, і зробить крок у бік подолання мовного бар'єру.