Брак сонячного світла викликає діабет частіше, ніж ожиріння

Іспанські дослідники прийшли до висновку про те, що брак сонячного світла збільшує небезпеку розвитку діабету значно більше, ніж ожиріння. Виявилося, що маюч низький рівень вітаміну D в організмі, люди частіше стикаються з діабетом другого типу.

Брак сонячного світла викликає діабет частіше, ніж ожиріння
Тривалий час нам говорили про те, що головним чинником ризику діабету другого типу є ожиріння. Однак іспанські вчені з Університету Малаги виявили, що брак сонячного світла впливає на небезпеку розвитку цієї хвороби значно більше, ніж зайва вага. Результати дослідження є попередженням для людей, які мають низький рівень вітаміну D в організмі, який виробляється під впливом сонячного світла. Вони набагато більше ризикують зіткнутися з діабетом другого типу, ніж при наявності ожиріння.

Крім того, такі люди частіше стикаються з переддіабетом - станом, при якому рівень цукру в крові підвищується. Якщо переддіабет залишається без лікування, то він, як правило, переростає в повноцінний діабет другого типу протягом 10 років. Недостатній рівень вітаміну D, як повідомляють автори дослідження, також збільшує небезпеку метаболічного синдрому - цим медичним терміном позначають комбінацію діабету, підвищеного артеріального тиску і гіпертонії.

Метаболічний синдром, в свою чергу, підвищує ризик розвитку хвороб серця, інсультів і інших розладів, що впливають на роботу кровоносних судин. Іспанські вчені знайшли прямий зв'язок між низьким рівнем вітаміну D в організмі і процесом метаболізму цукру. Виявилося, що люди з ожирінням, що не мають діабету або іншого порушення рівня цукру в крові, мають найвищий рівень вітаміну D в порівнянні з тими, хто зіткнувся з діабетом.