Миття посуду корисно для здоров'я

Американські вчені з'ясували, що миття посуду дозволяє людині зберігати не тільки фізичне, а й емоційне здоров'я. А це більш важливо для самопочуття і рівня щастя, ніж матеріальний достаток або район проживання.

Миття посуду корисно для здоров'я
Зазвичай більшість людей без всякого ентузіазму ставляться до виконання справ по дому, включаючи і миття посуду. Проте вчені з Case Western Reserve University в США встановили, що прибирання будинку значно важливіше для фізичного і психічного здоров'я людини, ніж інші чинники, на зразок матеріального достатку і місця проживання.

За словами дослідників, миття посуду та інших робіт по дому мають свої переваги, які полягають в тому, що вони є різновидом фізичного навантаження, корисним не тільки для тіла, але і для душі. Під час прибирання будинку людина пересуває ті чи інші предмети, не тільки навантажуючи тіло, а й створюючи чисте довкілля, що має психотерапевтичне значення.

У ході дослідження за участю 337 добровольців у віці від 65 до 94 років, що мали, принаймні, одне хронічне захворювання, вчені підтвердили своє припущення. Виявилося, що миття посуду і прибирання будинку різко підвищують настрій людини, а також зміцнюють фізичну витривалість.

При цьому було зовсім не важливо, яку пенсію отримують люди і живуть вони в багатих будинках, або бідних. Дослідження показує, що найпростіші види фізичної активності, на зразок роботи по дому, позитивно позначаються на літніх людях, які страждають від хронічних хвороб.