Для жіночої привабливості макіяжу не потрібно

Натуральна зовнішність жінки значно важливіша будь-якого, навіть найвправнішого і найдорожчого макіяжу в питанні визначення її привабливості. До такого висновку прийшли вчені з Університету Бангора в США.

Для жіночої привабливості макіяжу не потрібно
В справі визначення жіночої привабливості основне значення має не вмілий макіяж, а натуральна зовнішність. Американські дослідники сфотографували 44 студенток як з косметикою на обличчі, так і без неї. Потім ці фотографії були у випадковому порядку показано 62 іншим студентам обох статей. Виявилося, що знімки дівчат з макіяжем за ступенем привабливості відрізнялися один від одного всього на 2%.

А ось такі показники, як загальна зовнішність жінки та її характерні риси обличчя були для учасників експерименту куди більш важливими, визначаючи відмінності в оцінці жіночої привабливості на рівні 69%. Іншими словами, риси лиця для визначення жіночої краси мають у багато разів більше значення, ніж будь-який макіяж.

Результати цього цікавого експерименту можуть частково пояснити те, чому багато моделей і знаменитостей дуже часто визнаються привабливими без макіяжу, так само як і з великою кількістю косметики на обличчі. До прикладу, в минулому році почалася ціла епідемія селфі без макіяжу.

"Існує велика кількість причин, за якими жінки користуються косметикою, і одна з них полягає в тому, що багато з них незадоволені своєю зовнішністю, - говорить один з авторів дослідження доктор Алекс Джонс. - Комплекси з приводу власної привабливості поширені в сучасному суспільстві, і раніше ми вже доводили, що невелика кількість макіяжу роблять жінку більш привабливою, ніж великий обсяг косметики. Посил цього дослідження сформульовано так: наша привабливість в значній мірі визначається тим, що нам дала природа, а макіяж може надати лише дуже невеликий ефект, підсилює те, що ми маємо".