Що кава робить з вашою шкірою

Кава - досить неоднозначний напій. Багато адептів здорового харчування пропагують відмову від нього. І даремно. Принаймні, у цьому переконані вчені Національного інституту охорони здоров'я США. Останні дослідження доводять: 4 чашки кави в день на 20% знижують ризик розвитку меланоми - найнебезпечнішого різновиду раку шкіри.

Що кава робить з вашою шкірою
Щоденне вживання кави на підсвідомому рівні сприймається багатьма як звичка зі знаком «мінус». Прихильники здорового харчування часто пропагують відмову від кави. Однак ми багато чого не знали про цей напій до деяких пір. 10 років вчені Національного інституту охорони здоров'я США вивчали, як наше харчування впливає на стан шкіри. У ході останнього дослідження експерти виявили, що каву раніше недооцінювали. Цей напій знижує ризик розвитку меланоми - найнебезпечнішого різновиду раку шкіри. 450 000 чоловік протягом 10 років кожен день записували, що вони їдять. В результаті вивчення нотаток учасників експерименту було виявлено: у 2904 людини виявилася злоякісна меланома, а у 1874 виявили особливі клітини меланоцити (клітини шкіри, які виробляють меланін), які можуть призвести до розвитку раку.

Что случится, если вы откажетесь от молока?

Потім експерти вивчили різні фактори ризику: куріння, вживання алкоголю, індекс маси тіла, фізична активність, спадковість і час, проведений під променями сонця, - все це позначається на стані шкіри. За результатами аналізу зібраної інформації автори зробили висновок: чим більше кави споживає людина, тим нижче ризик меланоми. Якщо точніше, люди, що вживають 4 і більше чашок кави в день, на 20% знижують ризик порівняно з тими, хто відмовився від цього напою.

Як визначити тип шкіри - прості правила

Варто відзначити, що один з авторів цього масштабного дослідження, Эрікка Лофтфілд, не поспішає проповідувати любов до кавових зерен. «Найбільш важливою мірою захисту від цього страшного захворювання, як і раніше, залишається зниження кількості часу, проведеного під відкритим сонцем, а також засоби з SPF»,- говорить вона. До речі, експерти уточнюють, що захисною дією володіє тільки справжня кава з кофеїном.

Лофтфілд відзначає, що поки не відомо, які саме речовини, що містяться в каві, перешкоджають розвитку меланоми. Можливо, це кофеїн, але не виключено, що захисною дією володіє якийсь інший інгредієнт, який потрапляє в організм разом з ним. У будь-якому випадку це чудові новини для кавоманів.