Чому вагітним не радять пити каву

Багато жінок відмовляються від кави під час вагітності, інші просто скорочують кількість споживання. Хто з них поступає правильно? Деякі дотримуються думки, що кава - це наркотик, відповідно, пити цей напій шкідливо, тим більше, під час вагітності.

Чому вагітним не радять пити каву
Звичайно, в першу чергу, слід відмовитися від розчинної кави. В ній кофеїну набагато більше, ніж у натуральній каві, до того ж вона містить хімічні речовини, які, власне, і допомагають зробити її розчинною.

Говорячи про кількість споживаної кави, слід визнати, що випити більше 4-5 чашок на день - нездорово. В такому випадку кава вже не бадьорить нас, а викликає звикання, як наркотик.

Щорічно проводяться нові дослідження, щодо користі чи шкоди кави. Експеримент, проведений кілька років тому, показав, що на людей, які випивають до трьох чашок натуральної кави, цей напій не чинить негативного ефекту. Але вчені з різних країн не раз попереджали вагітних жінок, що більше двох чашок кави в день, може збільшити кількість викиднів.

Тим не менш, рекомендації Американського Коледжу Акушерів і Гінекологів, якими керуються лікарі не тільки Північної Америки, але і Європи і Австралії, були прийняті в липні 2010 року. Вони говорять про те, що 200 мг кофеїну в день не збільшують рівень викиднів і передчасних пологів. Така кількість кофеїну, що відповідає двом чашкам міцної чорної кави.

У 2014 році американські вчені підрахували, що діти матерів, які пили каву під час вагітності, були на 20% більше схильні до ризику розвитку лейкемії. Якщо жінки пили більше двох чашок кави в день, ризик зростав до 60%. А для жінок, які пили чотири або більше чашок кави в день, ризик розвитку лейкемії у майбутнього потомства збільшувався до 72%.

І все ж, більшість лікарів схиляються до думки, що одна чашка натуральної кави в день не може нашкодити ні вагітній жінці, ні майбутній дитині. Тільки не слід пити дуже міцну каву.