Як доглядати за кімнатними рослинами взимку

Дотримуйся простих правил по догляду за рослинами, і вони будуть радувати тебе своїм здоровим і красивим виглядом дуже довго. Догляд за кімнатними рослинами в теплу і холодну пору відрізняється, тому потрібно забезпечити належну увагу в будь-який сезон.

Як доглядати за кімнатними рослинами взимку
Доглядати за кімнатними рослинами потрібно з розумом. На що слід звертати увагу:

1. Освітлення

Велика частина рослин (наприклад, алоказія, герань) люблять сонячне світло, а взимку вони страждають від його нестачі. Якщо у тебе західна або північна сторона вікон, то, якщо можливо, краще перенеси рослини на південну або східну. Купуючи світлолюбні рослини, враховуй розташування ваших вікон.

Якщо перемістити квіти не виходить, обігрівай квіти лампою денного світла. Відстань між рослиною і лампою має бути близько 50 см. Особливо дана порада стосується любителів рослин, які не ставлять квіти на підвіконня. Більше за інших потребують дотаткового освітлення такі квіти: бегонія люцерна, пуансеттія, маранта триколірна, сенполія фіалкоквіткова, філодендрон, монстера та інші..

2. Температура

Влітку рослини отримують всього вдосталь: світла і тепла. Взимку обставини складаються інакше. Щоб вирішити проблему, не потрібно ставити квіти ближче до батарей - вони отримають теплові опіки. Тепло має бути м'яким. Став горщики на відстань не менше ніж 15 см від батареї на пінопласт. Стеж за тим, щоб листя не торкалися до скла. Воно холодне, і квітка може захворіти.

3. Вода

Занадто часто поливати рослини не варто. Підсох ґрунт - тепер можна. Поливай рослину теплою водою, тільки не перестарайся. Недолік вологи, як і її надлишок, вб'є її.

Обприскуйте листя квітки кожен день, адже взимку повітря в приміщенні висушує все навколо. Точно дізнайся, з якими квітами можна проробляти процедуру, а з якими - ні. Наприклад, фіалки обприскувати не можна. Витирай пил з листя м'якою вологою ганчіркою.

4. Пересадка та підживлення

Взимку кімнатні рослини скорочують свою життєдіяльність. На період осінь-зима можна спокійно залишити рослину в спокої. Не пересаджуй і не підживлюй рослину в цей період. Також бережи квіти від протягу.

Тепер ти знаєш, як доглядати за кімнатними рослинами взимку. Бажаємо тобі успіху!