Часті зміни роботи: добре чи погано

Так іноді трапляється, що у когось записів у трудовій вже дуже багато, хоча людині всього 25-30 років. Причин того, що ти пішла, може бути багато, тільки от наскільки вони важливі і зрозумілі - інше питання. Як сприймаються часті зміни роботи людьми, які приймають на роботу? Що робити, щоб знайти наступний варіант?

Часті зміни роботи: добре чи погано
1. Роботодавець може сприйняти вас як безвідповідальну людину.

Зараз все більше роботодавців сприймають часті зміни роботи як щось погане. Це може показати, що ви або не вживалися в колектив, або непрофесійні, або ще що-небудь. Непостійність часто заважає побачити вашу перспективу не тільки начальнику, а й вам самим.

2. Резюме - як краще написати

Не пишіть, що ви часто міняли роботу. Замість "з січня 2011 по травень 2011" відзначте "в 2011". Обов'язково зробіть акцент на своїх хороших сторонах і досягненнях. Якщо є несуттєві місця роботи, де ви були всього пару місяців, можете взагалі пропустити їх в резюме.

3. Будьте готові пояснити все роботодавцю

Логічно, що він запитає, чому у вашій трудовій так багато різних записів. Не здумайте говорити, що вам не щастило з колегами або начальником або робота була важкою - ніхто це не оцінить. Краще скажіть, що ви міняли одне місце на інше, яке було вигідніше за зарплатою і кар'єрному зростанню. А про дану вакансію ви взагалі давно мріяли. Тільки не перегніть палицю.

4. Для когось зміна роботи - плюс.

Часта зміна роботи може стати перевагою для людей творчих професій: дизайнерів, журналістів, художників та інших. Таким чином вони збільшать свій досвід, отримають багато нових знайомств і шляхів для розвитку. Можна пробачити біг в пошуках кращого життя молодим фахівцям-початківцям.

5. Знай міру.

Змінити роботу раз на 2-3 роки або навіть раз на рік - це ще можна зрозуміти і пояснити. Якщо ж вас несе з одного місця на інше кожні 3-4 місяці, то варто подумати, чи правильно ви себе позиціонуєте і поводите. Не завжди на роботі все буде ідеально, і потрібно вміти підлаштовуватися. Не підійшла одна робота - добре, не підійшла вже сьома - може, справа все-таки в вас? Ви ж самі вибираєте, де і з ким працювати. Плюсів роботи на одному місці досить багато: можливість кар'єрного росту, виходу в декрет, перспективи та багато іншого.