Медики назвали щоденну звичку, яка "садить" серце: дослідження

Останнім часом медичні дослідження зосереджуються на виявленні факторів, які можуть впливати на здоров'я серця. Одним з найбільш недооцінених факторів є щоденні звички, які можуть "садити" серце і підвищувати ризик розвитку серцевих захворювань.

Недавнє дослідження, проведене командою медиків, виявило, що одна з таких щоденних звичок - пересідати на протязі більш як 6 годин на день - може значно підвищувати ризик серцевих захворювань.

Дослідження проводилося на понад 3 тисячах дорослих осіб, і результати були досить вражаючими.

Згідно з дослідженням, люди, які проводять більш як 6 годин на день, сидячи, мають на 37% більший ризик розвитку серцевих захворювань порівняно з тими, хто сидить менш як 3 годин на день.

Крім того, цей ризик збільшується з кожною годиною, яку людина проводить у сидячому положенні.

Однак, згідно з медиками, це не означає, що людина повинна відмовлятися від сидячої роботи повністю.

Важливо враховувати періоди активності і підійматися зі стільця кожні 30-60 хвилин. Навіть коротка прогулянка, зарядка або розтяжка можуть значно знизити ризик розвитку серцевих захворювань.

Також важливо враховувати інші фактори ризику, такі як вага, куріння та рівень активності.

Зменшення часу, проведеного в сидячому положенні, може бути лише однією зі складових здорового способу життя, який включає правильне харчування, достатню фізичну активність та відмову від шкідливих звичок.

Крім того, медики рекомендують використовувати стільці зі спинкою та підлокітниками, щоб забезпечити правильну позу при сидінні. Також можна використовувати столики-трансформери або стійки для ноутбука, щоб працювати стоячи, якщо це можливо.

Усі ці поради можуть допомогти зменшити час, проведений в сидячому положенні, і знизити ризик розвитку серцевих захворювань. Найважливіше - зробити здоровий спосіб життя частиною своєї щоденної рутини. Для цього можна починати зі зміни маленьких звичок, таких як вставання зі стільця кожні 30-60 хвилин, використання сходів замість ліфта та прогулянки після обіду.

Зрештою, важливо розуміти, що здоров'я серця - це результат комплексу факторів, і здоровий спосіб життя є найкращою запорукою здоров'я серця та загального благополуччя.

Перегляд своїх щоденних звичок і зроблення кількох змін можуть допомогти підтримати здоров'я серця і попередити ризик розвитку серцевих захворювань у майбутньому.