Як відрізнити шерстяний килим від штучного

Як відрізнити натуральний вовняний килим від штучного синтетичного? Насамперед потрібно подивитися на етикетку, де має бути написаний обов’язково склад у відсотковому співвідношенні матеріалів, з яких виріб був виготовлений.

Навіть якщо килим б/в (вживаний), можна пошукати на тильній стороні етикетку, а раптом вона збереглася. А якщо такої етикетки не виявилося, доведеться, як то кажуть, «на око» визначати натуральний вовняний килим або із синтетичних матеріалів.

Непрофесіоналам дуже складно відрізнити натуральні вовняні вироби від штучних синтетичних, адже синтетика в наш час може бути високої якості, яка має всі необхідні властивості: стійкість до кольору, нетоксичність, не викликають алергію. Хороша вовна має всі необхідні якості та властивості. Синтетичні килими та полоси високої якості можуть бути набагато дешевшими за натуральні, при цьому володіючи потрібними характеристиками.

Як відрізнити шерсть від синтетичного волокна

Вовняні килими вважаються теплішими. Деякі підказують, що якщо килим важкий за вагою, значить він точно натуральний вовняний. Синтетичні частіше легше за вагою.

Характерний восковий блиск зазвичай має синтетичне волокно.

Вовняна нитка має структуру безлічі тонких і коротких волокон (або волосків), а ось штучне волокно частіше гладке та однорідне.

Після дотику до вовни на руках залишається відчуття деякої жирності.

Вовна електризується менше за необроблену антистатиком синтетики.

Властивості вовняних волокон:

  • еластичність та пружність,
  • невелика кількість пуху (якщо гладити килим і дуже скоро з’являється в руках об’ємний пушок, значить пуху занадто багато),
  • чудово відштовхує воду,
  • добре зберігає тепло.

Спосіб перевірки складу килиму в домашніх умовах

Точний склад може показати лише складний лабораторний тест, а ось наявність штучних волокон можна перевірити у такий простий спосіб. Слід зрізати з килима пару ворсин, скласти їх разом і підпалити (тільки дотримуйтесь всіх правил техніки безпеки!).

Натуральна вовна сильно димитиме і виділятиме характерний запах паленої вовни, а її попел буде легко кришитися.

Синтетика не горить, а плавиться, виділяючи при цьому запах паленої пластмаси, після чого залишається не зола, а липка грудка.

Для виготовлення натуральних вовняних килимів використовується козяча, верблюжа та овеча вовна. Але вони дуже бояться молі, яка може залишити дірки після свого бенкету.

Довговічними та практичними, а також теплими та зносостійкими вважаються килими зі змішаного волокна, у складі яких шерсть складає 80% та 20% синтетики. Килими зі змішаних матеріалів мають відразу властивості і вовни, і синтетики.

Glamour