3 способи зробити речі м’якими після прання – ніякий кондиціонер не потрібен

Розповідаємо, як досягти м’якості та свіжості чистого одягу, використовуючи мінімум синтетичних засобів.

Синтетичні кондиціонери для білизни добре справляються зі своїм завданням, проте вони шкідливі для навколишнього середовища, а часом і для нашого тіла (деякі компоненти можуть викликати алергійну реакцію). Розповідаємо про альтернативні методи, які допоможуть зробити одяг м’яким після прання.

Харчова сода

Її можна засипати в машинку замість кондиціонера (1/2 склянки). Сода працює як інгібітор мінералів, присутніх у твердій воді, тому вони не вплинуть на одяг. До того ж сода дуже доступна та нешкідлива для навколишнього середовища.

Оцет

Оцет має ті ж властивості, що і сода. Однак може зашкодити деяким делікатним тканинам, тому перед використанням обов'язково протестуйте його на невеликій та непомітній ділянці одягу. Якщо все в порядку - можете сміливо додавати склянку оцту в машинку замість кондиціонера

Замочування у м'якій воді

Якщо у вас є час – можна попередньо замочити речі в кип'яченій чи відфільтрованій м'якій воді. Для подальшого прання одяг можна сміливо відправляти в машинку, використовуючи тільки пральний порошок, після очищеної води мінерали жорсткої будуть впливати на тканину не так сильно. До того ж замочування в пом'якшеній воді дозволить використовувати менше засобу для чищення (після м'якої води дія порошку або гелю посилюється).