Як утеплити квартиру

Як утеплити квартируВосени холодно не тільки на вулиці, але і вдома, тому багато хто задається питанням, як утеплити квартиру. Ось 4 способи, як це зробити.

1. Килим

Найпростіший варіант - покласти вовняний килим. Він теплий і міцний, але, на жаль, швидко брудниться і потребує делікатного поводження. Якщо зважитеся купити, то пам'ятайте, що найкращі - перські та турецькі. Природно, купівля вдарить по бюджету. Причому досить пристойно! Ціна килима з натуральної вовни може доходити до 12 000 грн. До інших недоліків можна віднести накопичення статичного заряду і схильність до впливу цвілі і молі. Тому багато хто віддає перевагу натуральним матеріалам якісні синтетичні або комбіновані варіанти (суміш вовняної пряжі, синтетичних волокон).

2. Ковролін
Вдала альтернатива вовняним килимам - ковролін. Для будинку краще використовувати з натуральним ворсом (що містять від 10% вовни). Щоб відрізнити його від синтетичного, підпаліть пару ворсинок: натуральні будуть тліти, а штучні сплавятся.

Виробники запевняють, що ковролін добре поглинає шум, не викликає алергії і не виділяє шкідливих речовин. У ньому не можуть розмножуватися бактерії і комахи. А в повітрі буде міститися в 2 рази менше пилу. Але ці заяви неоднозначні, тому як у ряду покупців ковролін все-таки викликає алергію.

До переваг можна віднести великий термін служби (10-15 років), практичність і простоту догляду. Колір не змінюється протягом тривалого часу, а ворс не деформується. Можна підібрати варіант на будь-який смак і розмір гаманця.

3. Коркове покриття
Корок - природний матеріал. Такі підлоги приємні на дотик, теплі і їх легко прибирати. Це хороша альтернатива ламінату, лінолеуму або паркету. Найкращі привозять з Португалії! Вибирати доведеться з двох видів: клейового та замкового. Клейовий корок більш дорогий, укладати його довго. Зате в експлуатації виникне менше проблем (він покривається декількома шарами лаку, який захищає його від ушкоджень і вологи). Переваги замковий - швидкий монтаж і низька вартість.

4. Електрика
Все більше людей вибирають «теплі підлоги». Це така технологія, при якій під основний підлоговий матеріал кладуть силові нагрівальні кабелі або спеціальну плівку. Ідеальний варіант - під керамічну плитку (вдається забезпечити високий коефіцієнт теплоємності). Інші покриття також можливі, але слід вибирати якісні їх види, інакше можливе виникнення сторонніх запахів і дефектів зовнішнього вигляду.

Переваги «теплої підлоги»: якісне нагрівання і ефективний розподіл тепла, витрата електрики невелика, а опір мінімальний (це дозволяє нагрівати навіть об'ємну кімнату за порівняно невеликий термін).