Видалення та лікування кісти куприка

 

Що являє собою патологія

Кіста куприка – це патологічний стан, пов'язаний з формуванням вузького епітеліального каналу в області куприка. Він є наслідковим утворенням, який з’являється у людини через дисфункції розвитку ембріона. В Україні приблизно п’ять відсотків людей народжуються з епітеліальним куприковим ходом, але існує ефективна методика лікування цієї аномалії.

Чому розвивається аномалія

В районі куприка можуть формуватися отвори, западини, кісти, з яких росте волосся. Це ненормальний стан, який виникає внаслідок неправильного ембріонального розвитку. На початку формування плода він має відросток – хвіст, який з часом зникає. Він у процесі еволюції став рудиментом – непотрібним органом.

Але у деяких випадках тонкий канал залишається, формується кіста. Такий процес відбувається через вплив на вагітну жінку небезпечних факторів:

  • отримання травм;
  • перенесення інфекційних хвороб (грипу тощо);
  • переохолодження організму.

Симптоми розвитку патології

Кіста куприка є у людини з народження, але може протягом тривалого часу ніяким чином не дошкуляти їй. Якщо епітеліальний канал закритий, то не виникає ніяких проявів хвороби. Але при певних обставинах перебіг патології ускладнюється. Гостра симптоматика може виникнути при отриманні травм куприкової зони.

При загостренні людина відчуває наступні прояви:

  • гострий біль в нижній частині спини;
  • припухлість в тій же області;
  • почервоніння шкіри;
  • неприємні відчуття під час руху;
  • посилення больових відчуттів у сидячому положенні;
  • виділення гною.

Загострення можуть з часом проходити, але вони обов’язково повернуться знов. Тому краще не витрачати час, а звернутись до лікаря.

Як лікують хворобу куприка

В першу чергу уроджену кісту куприка треба відрізнити від інших патологічних станів. Для цього виконують УЗД, рентгенографію, інші процедури. При діагностуванні аномалії медикаментозне лікування не є ефективним. Проводять оперативне втручання, яке дозволяє раз і назавжди позбутись патології.

Для цього після УЗД встановлюють межі куприкового епітеліального ходу. Потім цей канал повністю висікається. Застосовують розчин діамантового зеленого для візуалізації ходів та їх повного усунення. Хірурги видаляють лише уражені ділянки, не пошкоджують нормальні тканини.

Повне виліковування можливе вже після однієї процедури. Шви після операції будуть мінімально помітними, вигляд куприка не зазнає суттєвих змін. При якісному втручанні обізнаних у своїй справі професіоналів розвиток рецидивів виключений. Період післяопераційного відновлення у стаціонарі триває три дні, після чого пацієнт може бути виписаний додому та насолоджуватись повноцінним життям.

Джерело: сайт bilyak.com.ua