Незвичний спосіб лікування мігрені

Мігрень є одним з найпоширеніших і виснажливих неврологічних захворювань в світі. Мігрень супроводжується нудотою, блювотою, запамороченнями і підвищеною чутливістю до звуків і світла.

Якість життя таких пацієнтів знижується, нове лікування запропонували вчені з університету Арізони.

Команда вивчала вплив зеленого світла на гризунів протягом декількох років і тепер представила результати першого клінічного дослідження. У ньому взяли участь 29 осіб, для яких інші варіанти лікування були допоміжними.

Суть лікування полягала в перебуванні людей, які страждають частими мігренями, в приміщенні з зеленим світлом певної інтенсивності і частоти.

Зелене світло в такому випадку було ліками, - пояснили автори. Важливо: терапія знизила кількість днів з мігренню приблизно на 60% в місяць.

Крім того, вплив зеленого світлла знизило і інтенсивність болю - також на 60%, де за шкалою болю від 0 до 10 учасники оцінили свій прогрес з 8 до 3,2.

Мігрень - це регулярний, сильний головний біль, який може тривати від 2 до 48 годин. Біль, як правило, локалізований в одній частині голови, часто пульсуючий.

Мігрень може привести до пошкодження клітин головного мозку і підвищити ризик розвитку інсульту , але це відбувається досить рідко.

На тлі лікування добровольці повідомили, що стали краще засинати і прокидатися, виконувати роботу по дому, займатися спортом і працювати. Лікування не мало ніяких побічних ефектів. Важливим результатом ефективності терапії для вчених став той факт, що по завершенню експерименту вони запропонували учасникам продовжити лікування, на яке погодилися 28 з 29 осіб.

"Здоров'я"