Названо найнебезпечніший вік для жінок та як захиститися

З віком у людини зростає ризик виникнення різних захворювань. Для жінок таким небезпечним рубежем є період менопаузи.

Чим небезпечний період менопаузи

Зазначається, що після менопаузи у жінок, зокрема, зростає ризик серцевих захворювань. Річ у тім, пояснив професор Джон Стівенсон, що вони втрачають захисний ефект естрогену на артерії. До того ж, як зауважив доктор Майкл Фітцпатрік, зношуються суглоби та й загалом усе сповільнюється.

Однак існують прості та дієві способи мінімізувати ризики, пов’язані з виникненням захворювань у цей небезпечний період.

Косметика для догляду за шкірою з вітамінами А та С

Експерти радять перейти на зволожувальний крем, адже у 60 років шкіра зазвичай суха. Сяйво шкірі допоможуть повернути вітаміни А і С, перший потрібен увечері, а другий – уранці. Зокрема, після менопаузи найкраще застосовувати ретин А.

Потрібна кількість споживання білка

Потреби у білку з віком не зменшуються. Людині треба принаймні один грам білка на кілограм маси тіла. Якщо ж вона веде активний спосіб життя – то навіть більше.

Білок, за словами експертки з функціональної медицини та дієтолога Крістін Бейлі, необхідний для імунного здоров'я, адже імунна система працює менш ефективно із віком.

Відмова від напівфабрикатів

Літні люди мають дотримуватися здорової дієти, щоб отримувати максимальну кількість корисних речовин. Варто, зокрема, більше їсти фруктів та овочів.

До того ж, зауважив Джон Стівенсон, важливо стежити за споживанням солі, оскільки це може суттєво вплинути на кров'яний тиск.

Помірне вживання алкоголю

Навіть одна порція алкоголю на день, зазначає Бейлі, збільшує ризик розвитку раку. Варто замінити міцні напої на безалкогольні, наприклад, пити трав'яні чаї. Звісно ж, слід споживати достатню кількість води – до 1,7-2 літрів на день.

Перевірка рівня споживання поживних речовин

Експерти рекомендують перевірити, чи поглинає організм усі поживні речовини, яким його постачають. Зробити це можна за допомогою спеціального тесту на живильні речовини.

Варто перевіритись, як зазначив доктор Джефф Маллан, на вітаміни D, B5, B12, магній, фолієву кислоту, феритин (залізо).

Замінна гормонотерапія

Замінна гормонотерапія захищає, оскільки естроген покращує функцію артерій та запобігає утворенню тромбів. Як пояснює Джон Стівенсон, якщо її раніше не застосовували, то доза повинна бути нижчою. До того ж усе залежить від індивідуальних факторів ризику.

Зміна ваги

Зайві кілограми можуть бути пов'язані з додатковими ризиками. Професор Стівенсон зауважує, що ожиріння може призвести до закорковування артерій та збільшити ризик серцево-судинних захворювань.

Фізичні навантаження

Фізичні навантаження – найкраща підтримка для імунітету, тому потрібно якнайбільше рухатися. Фізичні вправи звільняють BDNF – гормон росту для мозку, що може допомогти знизити ризик деменції.

Не уникати важкостей

Дієтолог Крістін Бейлі радить жінкам віком від 60 років піднімати тяжкість. Адже, пояснює вона, м'язи підтримують здоров'я суглобів, запобігають артриту й допомагають зберігати здорову статуру. Збільшення м'язової маси також допомагає запобігти діабету.

Відмова від куріння

Куріння – найбільш очевидний фактор ризику. Стівенсон зазначає, що жінка отримає швидке зниження ризику одразу після відмови від цієї шкідливої звички.

Здоровий сон

Гарний сон позбавляє мозок токсичних відходів, які можуть спричинити запалення. Як стверджує Маллан, люди, які сплять менше, ніж потрібно, наражаються на більший ризик недоумства у молодшому віці.

Більшості людей потрібно від 7-ми до 8-ми годин на добу.

Регулярне відвідування лікарів

Доктор Фітцпатрік наголошує, що жінки повинні регулярно проходити мамографію. Половина випадків раку молочної залози діагностується віком від 61 року.

Загалом жінки повинні перевіряти свій стан здоров’я, не ігноруючи різні симптоми.

Контроль тиску

У жінок віком від 60 років більший ризик високого кров'яного тиску та інших серцево-судинних захворювань. Професор Стівенсон рекомендує придбати домашній прилад або проходити регулярні перевірки.