Харчування при менопаузі: 7 продуктів, яких слід уникати

Менопауза – природний перехідний період в житті жінки. Менопауза пов’язана з багатьма неприємними симптомами і може збільшити ризик певних захворювань.

Але ваша дієта може мати величезний менший вплив на деякі з цих симптомів здоров’я і може допомогти полегшити перехід.

Менопауза описує період в житті жінки, коли у неї припиняються менструації і вона більше не може завагітніти природним шляхом.

Менопауза є природною частиною старіння для жінок і зазвичай починається у віці від 45 до 55 років, коли рівень естрогену у жінок знижується.

Симптоми менопаузи можуть бути виснажливими і суттєво вплинути на ваше повсякденне життя. Але деякі продукти можуть допомогти полегшити симптоми або посилити симптоми, особливо припливи і безсоння.

Як правило, гарною ідеєю є дотримання здорової, збалансованої дієти. Але особливо це важливо для жінок, які наближаються або тільки що пережили менопаузу.

Правильне харчування може істотно змінити ваше самопочуття щодо симптомів менопаузи, таких як перепади настрою, припливи і виснаження, а також здуття живота і можливе збільшення ваги.

Найкраща їжа для жінок менопаузального віку – це цільнозернові, свіжі фрукти і овочі та нежирний білок.

Але яких продуктів слід уникати під час менопаузи?

Оброблені харчові продукти

Оброблені продукти зазвичай містять багато натрію і багато доданого цукру – або і того, і іншого.

Гостра їжа

Згідно з даними Національного інституту старіння, продукти з високим вмістом спецій можуть викликати потовиділення, почервоніння та інші симптоми припливів.

Кофеїн

Дослідження показали, що у тих, хто вживає кофеїн, припливи частіше виникають, ніж у тих, хто не вживає кофеїн.

Алкоголь

Алкоголь – ще один елемент, який, як було доведено, викликає у жінок припливи. Кілька келихів вина на тиждень навряд чи матимуть значний вплив, але ті, хто регулярно п’є більше рекомендованого, можуть помітити погіршення симптомів.

Жирне м’ясо

М’ясо з високим вмістом насичених жирів, наприклад бекон, може знизити рівень серотоніну в організмі. Ці жирні продукти можуть посилити симптоми менопаузи, і замість цього Вам слід вибирати більш пісне м’ясо.