Чи можна працювати під час вагітності: обмеження заради здоров'я

Працювати під час вагітності чи ні - особиста справа кожної жінки. Але тільки в тому випадку, якщо ти повністю здорова і вагітність протікає без ускладнень. Тим не менш, існують медичні показання, при яких буде працювати вкрай безвідповідально і небезпечно для життя і здоров'я дитини. Давай розберемося, що це за свідчення.

Чи можна працювати під час  вагітності: обмеження заради здоров'я
Загроза переривання

Одним з найбільш частих ускладнень вагітності є загроза переривання. Причини цього ускладнення можуть бути найрізноманітніші:

Інші ускладнення, викликані вагітністю;
Травми в анамнезі;
Хронічні захворювання жінки;
Порушення роботи залоз внутрішньої секреції;
Хромосомні аномалії;
Інфекційні хвороби.

При виникненні загрози вагітній призначають постільний режим вдома або госпіталізацію для того щоб уникнути можливого відшарування плаценти.

Передлежання плаценти

Передлежанням називається стан плаценти, при якому вона розташовується в нижній частині матки, а іноді навіть перекриває внутрішній зев. Передлежання плаценти небезпечне передчасним відшаруванням та передчасними пологами, тому при діагностуванні передлежання вагітної також призначається строгий постільний режим. Порушення лікарських вказівок в даному випадку є майже злочином.

Звичне невиношування

Причин звичного невиношування величезна безліч. Тим не менш, сим би такий діагноз не був викликаний, при настанні вагітності на ранніх термінах жінці призначається абсолютний спокій, постільний режим та медикаментозну підтримку вагітності.

Звичним невиношуванням вважається стан жінки, при якому у неї було більше двох викиднів на терміні до 22 тижнів. Якщо ти хочеш доносити і народити здорового малюка, то про роботу у цьому випадку варто забути.

Гестоз

Таке ускладнення вагітності, як гестоз, проявляється зазвичай у вигляді появи білка в сечі, набряків і підвищення артеріального тиску. В цьому випадку також необхідне дотримання постільного режиму для пониження тиску і поліпшення кровообігу в нирках.

Варикоз

При варикозному розширенні вен працювати не забороняється, але обов'язково потрібно стежити за навантаженням на ноги і спину вагітної і уникати важкої фізичної праці.

У будь-якому випадку, навіть якщо вагітність протікає добре, прислухайся до своїх відчуттів і шевеління дитини. Якщо що-небудь тебе насторожує - терміново звернися до лікаря, адже ваше з малюком здоров'я важливіше будь-якої роботи.