Аборт визнали абсолютно безпечною процедурою

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско з'ясували, що аборт є практично безпечною процедурою для здоров'я жінки.

Аборт визнали абсолютно безпечною процедурою
Спостереження за 50 тисячами представниць прекрасної статі, що пройшли через штучне переривання вагітності, показало, що лише в 0,3% спостерігалися значні ускладнення.

За словами автора дослідження доктора Ушми Упадхья, рівень ускладнень після абортів, вкрай низький і зрівняний з небезпеками при інших незначних амбулаторних процедурах. Дослідники ретельно вивчали всі госпіталізації в приймальні відділення лікарень жінок, що пройшли через аборти, а також їх повторні візити до гінекологів, або лікарів загальної практики.

"Отримані нами результати показують, що аборт є абсолютно безпечною операцією, - говорить доктор Упадхья. - Ускладнення при цій процедурі надзвичайно рідкісні, тому вимоги влади до провайдерів подібних послуг мати необхідні умови для повноцінного госпіталізації пацієнток, включаючи реанімаційне обладнання, дають мінімальну користь".

З 50 тисяч жінок, що пройшли через аборти, за якими спостерігали автори дослідження, 6,4% відвідували відділення невідкладної допомоги в наступні 6 тижнів після процедури. При цьому більшість цих візитів не були пов'язані з ускладненнями після аборту. Лише у 2% всіх пацієнток аборт викликав якісь ускладнення. І тільки у 0,3% це призвело до дійсно тяжких наслідків, начебто кровотеч, які вимагали госпіталізації, хірургічної операції або переливань крові.