Як підготувати руку дитини до письма?

Якщо ви думаєте, що підготовка дитячої руки до навику письма починається за рік до першого класу, то поспішаємо вас розчарувати. 

Для дорослих письмо - легке завдання. Але для дитини виводити палички і гачечки - важка праця.

Коли починати?

Готувати м'язи руки потрібно ще в ранньому дитинстві. Починати готувати до написання текстів потрібно тоді, коли ледь дитина починає хапати предмети. Всі маніпуляції з іграшками розвивають м'язи кисті руки і готують її до майбутнього письма.

Дуже важливо розвивати дрібну моторику. Це починають робити ще в дитинстві з допомогою масажу пальців, пальчикових ігор.

Які вправи потрібно робити дитині?

Після року пропонуйте малюкові ліпити з пластиліну, глини, тіста - це один з кращих "тренажерів" руки. Також вчіть його малювати пальчиковими фарбами.

Хороший спосіб розвитку м'язів руки - відщипування паперу. Запропонуйте дитині відщипувати шматочки паперу і скачувати їх у кульки або трубочки.

Пальці рук добре розвивають нанизування намистин на нитку, перебирання крупи, застібання і розстібання гудзиків, ігри з прищіпками, вирізання з паперу.

Досить непоганий тренажер для рук - невеликий конструктор, граючи з ним також потрібно проробляти зусилля, щоб знімати і одягати дрібні деталі. Однак перед тим, як давати дитині маленький конструктор, пропонуйте грати з великим.

У ранньому дитинстві вживають для розвитку письма розмальовки. Приблизно з трьох-чотирьох років дитині потрібно їх пропонувати. Розмальовки допомагають не тільки розвинути м'язи руки, але і визначити межі малювання. Врахуйте, що дитина спочатку буде виходити за лінії або недовго тримати олівець правильно, не сваріть - дитині дуже важко це робити. Для малювання краще використовувати олівці, а не фломастери.

Коли рука дитини зміцніла, пропонують обводити фігури - це наступний етап підготовки. Спочатку обводять легкі фігури - коло, овал, квадрат і т.д. У міру оволодіння навичкою, фігури ускладнюються і поступово перетворюються в літери.

НашаМама