Чому у чоловіків не буває целюліту

Дорогі дівчата, якщо ви ще не знали, то у чоловіків не буває не тільки критичних днів і вагітності, але ще й целюліту. Це звичайно всесвітня несправедливість, але ж цікаво, чому так. Давайте розбиратися!

Чому у чоловіків не буває целюліту
Практично всі жінки рано чи пізно зустрічаються з проблемою появи «апельсинової кірки», причому це часто не залежить від наявності зайвої ваги. Чоловіки ж можуть обзавестися пивним животом, або відростити зайвого на п'ятій точці, але їх шкіра залишається гладкою. Як же так?

А пов'язано це з відмінностями в будові жирової тканини і різним гормональним статусом. Колагенові волокна підшкірної клітковини у жінок розташовуються паралельно один одному і перпендикулярно шкірі, що сприяє розтягуванню жирової тканини, застою рідини і утворення відкладень. Активує утворення таких відкладень жіночий гормон естроген. Таким чином природа подбала про формування запасу поживних речовин, які можуть знадобитися в період вагітності.

У чоловіків зовсім інше розташування колагенових волокон, вони перехрещуються, утворюючи пористу структуру і значно менше піддаються розтягуванню. Крім того, в чоловічому організмі зовсім мало естрогену. Ось чому у чоловіків немає целюліту в традиційному його розумінні. Але ж і осередки можуть бути розтягнуті, хоч і не в такій мірі, як великі жіночі клітини. У них теж виникають застійні явища, накопичуються відкладення, просто в силу невеликих розмірів осередків вони не виглядають горбистими.

Візуально чоловічий целюліт не визначається. Але він все ж може бути! Надлишкова маса тіла призводить до накопичення естрогенів у жировій тканині і розвитку повноти за жіночим типом. Також, улюблений чоловічий напій - пиво містить фітоестрогени - рослинний аналог жіночих естрогенів. Вони накопичуються в організмі чоловіка і провокують гормональні порушення, повноту по жіночому типу, і «целюліт».

Тобто, він у них все ж є! Хоча, звичайно, сильній статі пощастило більше, ніж нам, при нормальному гормональному статусі, площа, де може розвинутися целюліт у них значно менша і шкіра залишиться рівною, як би вони не погладшали.