Медики зіткнулися з підступною властивістю целюліту

Вважається, що позбавлення від зайвої ваги може скоротити целюліт, однак, насправді, воно здатне ще більше посилити прояви «апельсинової кірки». Про це сказано в матеріалі, опублікованому в журналі пластичної та реконструктивної хірургії.

Медики зіткнулися з підступною властивістю целюліту
Стаття хірурга Джона Кіцміллера, заснована на дослідженні, в якому взяло участь 29 жінок, була присвячена проблемам скидання ваги. Жінки-учасниці худнули під наглядом лікарів за допомогою знежиреного харчування, рідких дієт, баріатрії та медикаментозної корекції. Експериментатори відзначають, що при середній втраті ваги в 14 кг прояви целюліту скоротилися у 17 пацієнток, але посилилися у 9.

Кращі результати були продемонстровані учасницями з максимальним стартовим ІМТ (індекс маси тіла). Їм вдалося схуднути сильніше інших, у тому числі в області стегон. Пацієнтки ж з меншим ІМТ на початку випробування схудли не так сильно і майже не втратили в стегнах об'єму, але целюліт у них став більш вираженим.

У тих жінок, які зуміли розлучитися після втрати ваги з великою кількістю шкірних складок, стан так званої «апельсинової кірки» погіршився. Нагадаємо, що від целюліту, на думку сучасної медицини, позбутися неможливо, але схуднення може зменшити його прояви. У той же час целюлітом страждають 85% жінок.