Серйозні помилки у вихованні хлопчиків, яких допускати не варто

Виховання дитини — це процес складний і вкрай важливий, адже від нього багато в чому залежить майбутнє людини.

Експерти розповіли, які найсерйозніші помилки допускають батьки у вихованні хлопчиків, інформує Ukr.Media.

Недостатнє спілкування з мамою

Багато батьків помилково вважають, що хлопчики повинні спілкуватися більше з батьком, але якщо позбавити малюка материнської уваги, це призведе до підвищеної нервозності і проблем з самоконтролем. Така дитина з високою ймовірністю стане вкрай замкнутою.

Найголовніше, щоб мама була поруч в перші два роки. Далі необхідність її постійного перебування поруч з хлопчиком помітно знизиться.

Брак уваги в цілому

Перші пару років експерти настійно рекомендують проводити свої відпустки поруч з малюком. Не потрібно віддавати дитину батькам і їхати на відпочинок. У перші роки життя малюкові вкрай необхідна увага батьків.

Не потрібно виховувати хлопчика жорстко

Багато хто думає, що хлопчики повинні з самого раннього дитинства вчитися бути стійкими і витривалими. Не потрібно говорити п'ятирічному хлопчикові, що він «розводить нюні» або «поводиться як дівчинка». Не потрібно їх соромити за емоції, сльози, засмучення. Потрібно бути з ними поруч в такі моменти.

Не потрібно позбавляти хлопчика можливості нести відповідальність

Це дуже важливо. Будь-яка дитина повинна вчитися відповідальності, тому якщо хлопчику раптом захочеться показати, що він вже дорослий, давайте йому можливість проявити себе. Заохочуйте його позиви показати себе сильним. Якщо він цього не робить, йому обов'язково потрібно прищепити почуття відповідальності. Важливо просити його допомагати по дому, робити щось важливе.

Не потрібно говорити дитині, чим займатися

Якщо хлопчик не хоче грати в футбол або теніс, значить, потрібно запропонувати щось ще. Багато батьків записують дітей в гурток, а потім дивуються, чому дитя нічого не вміє і не домагається хороших результатів. У нього просто немає інтересу до того спорту або заняття, до якого його привчають. Це не найкращим чином позначається на подальшому житті.