Як виховувати хлопчиків, у яких немає батька: корисні поради для матусь

Самотні мами повинні усвідомлено підходити до виховання хлопчиків.

На жаль, у нашій країні майже половина родин — неповні, у більшості з них мами виховують дитину поодинці. Якщо виховання сина лягає на плечі матері, можуть виникнути труднощі. Багато жінок відчувають невпевненість і страх, адже потрібно ростити чоловіка, інформує Ukr.Media.

У неповних родинах у хлопчиків немає прикладу чоловічої поведінки. Мама не завжди може правильно пояснити або показати, як потрібно поводитися у тій чи іншій ситуації. Більше того, без чоловіка складно вирішувати матеріальні та побутові проблеми. Необхідно приділяти багато часу роботі, але й про родину не варто забувати.

Іноді мами змушені віддавати сина бабусі. Та надмірно його балує, пригнічує його самостійність. Хлопчик росте безхребетним, залежним від думки оточуючих, тривожним, таким, що не вміє розв'язувати проблеми без допомоги. Навіть у зрілому віці ситуація може не змінитися. Чоловік не братиме на себе відповідальність, а у критичних ситуаціях спробує втекти.

Часто трапляється таке, що мама постійно вселяє чоловікові, що він відповідальний за родину, що не варто розраховувати на підтримку і допомогу. Жінка думає, що син виросте "справжнім чоловіком", зможе приймати дорослі, зважені рішення, багато чого досягне. Але замість цього хлопчик стає тривожним, знервованим, у нього з'являється схильність до психічних розладів і шкідливих звичок.

Владні мами часто демонструють усю жорсткість свого характеру. Вони намагаються виховати "справжнього чоловіка". Хлопчик починає рости розлюченим, агресивним і черствим. Він намагатиметься весь час заслужити схвалення матері.

Яких помилок найчастіше припускаються жінки під час виховання сина

Власниця

Такі мами повністю пригнічують волю і індивідуальність сина. Він не зможе мислити самостійно та виросте маминим синочком.

Тривожна

Мама постійно турбується про своє чадо. Дитина росте неспокійною, знервованою і примхливою.

Депресивна

Мама усім виглядом показує, наскільки сильно втомилася, сприймає сина, як "важку ношу". Такі діти виростають замкнутими, відстороненими.

Як правильно виховувати сина без допомоги батька

Фахівці рекомендують дотримуватися наступних правил:

  • частіше хвалити сина;
  • не принижувати;
  • не говорити погано про батька;
  • не жаліти себе;
  • приймати хлопчика будь-яким;
  • давати синові свободу.

Психологи вважають, що у житті кожного хлопчика повинен бути присутнім чоловічий приклад. Мамі не обов'язково мати поруч з собою десятки чоловіків. Зразком може бути дядько, дідусь, брат, тренер і т. д. Сина варто записати у спортивну секцію.

Мати повинна правильно реагувати і спілкуватися з представниками сильної статі. Якщо вона відчуватиме тривогу, страх або агресію, син може інтуїтивно це відчути і неправильно поводитись у компанії чоловіків.

Якщо немає можливості оточити хлопчика чоловічим прикладом, то його можна показати поза реальним життям: у мультфільмах, фільмах, книгах.

З сином потрібно спілкуватися як з рівним: не балувати, але й не тиснути своїм авторитетом. Любов потрібно проявляти помірно. Емоційно залежний хлопчик буде сильно прив'язаний до своєї матері і у майбутньому не зможе створити міцну родину. З раннього віку дитину потрібно вчити самостійності. Не варто виконувати роботу за сина. Але й не можна навчати його тільки жіночим обов'язкам.

Коли дитина буде вчитися виконувати свої обов'язки, не варто стояти у неї "над душею". Хлопчик повинен спробувати самостійно впоратися з проблемою. Синові важливо відчувати довіру. Постійно допомагаючи, мама не дає йому цієї змоги.

Психологи рекомендують бути ніжною, турботливою, вразливою мамою. Не варто показувати синові свою незалежність і намагатися замінити обох батьків. У майбутньому хлопчик зможе допомогти, поспівчувати, пожаліти.