Корисні поради психологів, які допоможуть не зіпсувати другий шлюб

До відносин у другому шлюбі варто ставитися більш серйозно.

У кожного з нас за плечима певний життєвий досвід, який неможливо не враховувати, а особливо це стосується шлюбів. Розбираємося, як будувати відносини тим, хто вже одного разу пройшов через хворобливе розлучення, інформує Ukr.Media.

За статистикою 30 % від загальної кількості шлюбів — повторні. У роки весільного буму і у роки спаду ця цифра залишається стабільною. Але не варто вважати другі (треті, четверті) шлюби лише виправленням попередніх сюжетів. Це примітивний підхід, тому що кожен другий шлюб настільки ж унікальний, як кожен перший. Підхід "він усе залишив своїй колишній і переїхав до мене з однією валізою" — велика помилка. Це дуже велика валіза — людина, яка пережила розлучення, має величезний емоційний багаж (а часто ще й дітей), з якими вам доведеться рахуватися.

Не змагайтеся з дітьми

Добре було б ще до весілля з'ясувати життєві пріоритети чоловіка. Якщо серед них є діти від першого шлюбу, потрібно це прийняти — подобаються вам вони чи ні. Діти не можуть бути об'єктом суперництва. Ви маєте бути не стільки люб'язними з ними зовні, скільки абсолютно спокійними внутрішньо — вони не є вашими конкурентами.

Дайте час

Другій дружині потрібно бути мудрою подвійно — за себе і за попередню. Важливо навчитися відчувати психологічні межі чоловіка. Не виключено, що у попередньому шлюбі вони грубо порушувалися, і він буде болісно реагувати на розпитування про колишню родину. Зачекайте, він самостійно розповість те, що вважатиме за потрібне.

Будьте тактовними

Жінкам часто здається, що чоловіки не дуже ранимі і легше виходять з ситуації розлучення. Насправді усе навпаки. У їх випадку до цієї неприємної процедури додається втрата звичного способу життя, зміна житла і оточення. А для чоловіків руйнування життєвих основ — велика проблема.

Не повторюйте помилок першої дружини

Ваш чоловік вже вміє розлучатися (не виключено, що він перший грюкнув дверима). Навряд чи він буде терпіти у нових відносинах психологічне насильство і контроль, від яких втік у минулому.