Ці 6 ознак свідчать про те, що вам подобається почуватися нещасною

Інколи людям навіть подобається почуватися нещасними.

Ці 6 ознак свідчать про те, що вам подобається почуватися нещасною. Інколи людям навіть подобається почуватися нещасними.

Звучить жахливо, але ми, жінки, обожнюємо страждати — просто тому, що у такий спосіб ми почуваємося у безпеці або, іншими словами, всередині своєї зони комфорту. Опанувати себе і почати рухатися вперед набагато складніше, тож ми постійно продовжуємо дозволяти обставинам диктувати нам те, як ми повинні почуватися, втішаючи себе тим, що у ситуації, яка склалася, немає нашої провини. Тут є своя логіка: найчастіше ми дійсно не можемо контролювати усе те, що відбувається навколо. Але є й те, що нам цілком підвладне: ми завжди можемо обирати, як ми відреагуємо на той чи інший виклик долі, інформує Ukr.Media.

Проблема у тому, що найчастіше щастя не приходить без приводу. Воно не стукає до вас у двері лише для того, щоб втішити вас у період горя і страждань. Бути щасливою — це велика робота як внутрішня, так і зовнішня. Перш за все, тому, що життя — не цукор, і відмови, критика, розставання, прикрощі, стреси і сум будуть у ньому завжди. Різниця лише у тому, чи вирішите ви боротися з ними або продовжите культивувати у собі страждання.

І якщо зараз вам здається, що ваше життя — це суцільна чорна смуга, то, швидше за все, ви обрали друге, вирішивши і далі отруювати себе ось цими шістьма способами.

Ви граєте роль жертви

Ми не можемо передбачити усе те, що з нами трапиться у майбутньому. Але ми можемо самі обирати свою стратегію реагування на ті чи інші обставини. Вам вирішувати, чи вийдете ви зі стресової ситуації переможницею або ж залишитеся у ній у ролі героїні сентиментальної трагедії.

Факт у тому, що, звинувачуючи усіх навколо у своїх негараздах, ви лише більше підживлюєте всередині себе безпорадність і відчай. Ваш емоційний стан — це ваш обов'язок, і ніхто крім вас не може вирішувати, як ви повинні або не повинні почуватися.

Зазвичай, ми відчуваємо комплекс жертви, коли миттєво реагуємо на стрес і відмовляємося тверезо поглянути на ситуацію пізніше. Хтось "не так" на вас подивився або сказав щось "не те", не привітався на вулиці або раптом виступає з критикою на вашу адресу (нехай навіть і конструктивною) — і ось ви вже, надувши щоки, вирішили, що усі у цьому світі рішуче налаштовані проти вас. Тим часом, варто вам зробити крок назад і поглянути на ситуацію логічно — і ви одразу зрозумієте, що, швидше за все, ваш "кривдник" сам був не у кращому настрої і, можливо, навіть не почув, як ви боязко привіталися з ним йдучи до офісу.

Він може навіть не запам'ятати цей випадок, а ви вже встигли себе поховати. Ну, чи не смішно?

Ви постійно переживаєте через щось

Занепокоєння — небезпечний стан. З одного боку, багато психологів сприймають його, як неусвідомлену спробу вирішити потенційні проблеми, які можуть очікувати на вас у майбутньому. Але з іншого боку, найчастіше цей стан не призводить ні до чого гарного, а лише продовжує тягнути вас вниз у колодязь негативу і необґрунтованих страхів. Досить часто ми починаємо шукати вихід з ситуації, яка ще навіть не сталася. Коли таке відбувається, просто кажіть собі: "Давай розв'язувати проблеми у міру їх надходження".

Чи можуть вас вигнати з роботи? Можуть. Чи може таке статися, що ваш чоловік вам колись зрадить? Цілком. Чи існує ймовірність наступного тижня захворіти на грип і проґавити важливий захід? Так, така ймовірність є. Але чи є сенс турбуватися про усе це, якщо зараз цього нема? Живіть тим, що є зараз, і частіше згадуйте мантру Скарлетт О'Хари: "Я подумаю про це завтра".

Ви порівнюєте себе з іншими

Ви дивитеся профіль якоїсь невідомої вам дівчини в Instagram, помічаючи, як вона знову з'їздила у відпустку, купила собі ще одну дизайнерську сумку, схудла — і ось ви вже готові зачинитися у чотирьох стінах і ніколи не виходити до людей. Але ви і не знаєте, що цілком можливо, що навіть ця дівчина дивиться профіль іншої зірки соцмереж і думає так само, як і ви. Картинка — це не показник, і насправді дуже мало людей можуть впевнено заявити: "Моє життя ідеальне".

Ми часто відчуваємо негатив стосовно успіху інших: у когось відбулися заручини, хтось купив квартиру у центрі міста, хтось знайшов ідеальну роботу. Але найсмішніше у цій заздрості те, що їх успіх з вами особисто ніяк не пов'язаний (зрозуміло, якщо побралися не з вашим хлопцем або зайняли не ваше місце на ідеальній роботі). У вас особисто нічого не вкрали, і ваше життя ніяк не змінилося після того, як комусь там купили діамантове кільце.

Постійне порівняння себе з іншими підживлює всередині нас страшні гріхи: заздрість і ревнощі. Завжди будуть люди, які живуть краще за вас — так само як і люди, які живуть гірше. Не займайтеся дурницями, і краще порівнюйте себе з собою та хваліть себе за успіхи.

Слухаєте і слухаєтеся свого внутрішнього критика

Цей товариш живе у кожному з нас і виходить з тіні у найбільш невідповідні моменти. У чиїйсь голові його злісні коментарі лунають пошепки, а у чиїйсь — гуркочуть, як гуркіт грому. Він говорить вам найприкріші у світі фразиі: "У тебе нічого не вийде", "Ти ніколи не схуднеш", "Твій чоловік від тебе піде", "Тебе ніхто не любить" і інше. Але тут важливо пам'ятати одне: поки ви самі не дасте дозвіл на це, ваш внутрішній критик не почне розмовляти. Зрештою, він — це не реальність, а плід нашої підсвідомості, який, на жаль, міцнішає після наших невдач. І саме тому його завжди треба вміти блокувати.

Думки — це одна з наймогутніших сил у світі. Їм підвладне усе: зробити з вас королеву, або ж перетворити вас з гарної жінки на сіру мишу. Чим більше ви думаєте про погане, тим сильнішим у вас стає ваш внутрішній критик — і тим потім складніше буде з ним домовитися. Тож не тягніть до останнього — блокуйте його одразу.

Ви застрягли у минулому

Розмірковуючи над подіями минулого, ви робите підступну річ, вириваючи себе з сьогодення і занурюючись у реальність, якої більше не існує. Усі ми робимо помилки, часом наступаємо на одні і ті ж самі граблі, і усі ми виносимо з нашого досвіду уроки. Але на цьому й варто зупинитися. Життя минулим не змінить ваше сьогодення, а, головне, нічого не виправить. Ви будете просто сидіти на місці, знову і знову відчуваючи гнітюче почуття сорому, жалощів до себе або каяття.

Ви не вмієте бачити гарне

Щось гарне відбувається у вашому житті — і ви списуєте це на випадковість. Відбувається щось погане — і ви точно знаєте, що усе через те, що ви є некомпетентною / безталанною / непривабливою / занадто настирливою і інше. Щодня нам випадають як негативні випробування, так і позитивні. Сенс лише у тому, на чому ви будете фокусуватися більше.

Вчіться дякувати своєму дню за будь-яку позитивну дрібницю — це основа щасливого життя. Згадуйте Шекспіра: "Немає нічого ані поганого, ані гарного у цьому світі. Є лише наше ставлення до чогось".