Ці ознаки свідчать про те, що з вашою дитиною-підлітком щось не так

Ще недавно ви з дитиною були дуже близькими, а тепер регулярно лаєтеся?

Не переживайте. Така поведінка для тінейджерів — це нормально. Не даремно підлітковий вік називають важким. Але є сигнали, що вимагають негайного втручання, інформує Ukr.Media.

"Однією з причин конфліктності тінейджерів є гормональна перебудова організму", — стверджує кризовий і сімейний психолог.

Завдання батьків — допомогти спокійно пережити цей період, підтримуючи дитину. Навіть якщо з тінейджером стає важко, найчастіше потрібно просто за ним поспостерігати. Однак, при таких ознаках батькам важливо терміново втрутитися.

Підліток малює собі на зап'ястях "рани"

Таким чином він імітує спробу "різати вени".

Він займається селфхармом

Дитина навмисне травмує себе. Наприклад, обгризає нігті до крові, б'ється головою об стіну, на її тілі з'явилися синці і рани, які вона завдала собі сама.

Мучить тварин

Навіть жорстоке поводження з комахами, наприклад, відривання крил і кінцівок, отримання від цього задоволення може свідчити про порушення психіки.

Систематична грубість щодо батьків

Дитина повністю ігнорує вимоги і прохання, абсолютно не слухається, грубіянить, проявляє агресію щодо рідних.

Злість і ненависть до оточуючих

Дитина ініціює конфлікти і бійки з однолітками, а також просто з оточуючими людьми. Вона отримує задоволення від заподіяння комусь болю.

Шкідливі звички

Підліток систематично з'являється в нетверезому вигляді, курить. Він намагається це приховати або ж, навпаки, так демонструє "дорослість" і байдужість до думки батьків.

Вживає наркотики

З'являються зміни його поведінки: незрозуміла агресія абсолютно без приводу, розширені або звужені зіниці, відчужений погляд, раптові проблеми зі шлунком (симптомів багато, їх варто вивчити окремо, щоб не проґавити).

Починає красти

Ви помічаєте пропажу речей і грошей у домі, люди скаржаться на нечесність вашої дитини або крадіжку чогось.

Надмірний та спотворений інтерес до інтиму

Відверті, демонстративні розмови на інтимні теми, перегляд книг і відеоматеріалів, де культивуються плотські збочення, прояви інтимного інтересу до представників своєї статі або людей набагато більш старшого віку.

Спроби суїциду

Підліток не просто говорить про смерть, а й намагається звести рахунки з життям.

Агресія щодо інших

Спроба вбивства, нанесення людям важких травм.

Пошкодження чужого майна

У тому числі з використанням вогню і активних хімічних речовин.

"Якщо у дитини проявляється хоча б один такий симптом, ви повинні звернути на це увагу. Але не влаштовуйте скандал. Поговоріть з нею без критики і лайки. Потрібно зрозуміти її думки і почуття. Адже така поведінка виникла не спонтанно. При цьому важливо максимально оточити підлітка любов'ю. Звичайно, простіше закрити його вдома або, навпаки, відмовитися від нього, "відпустивши у вільне плавання". Або посилити виховання — тримати його в ув'язненні. Але такі методи не працюють. Вони будуть викликати опір дитини. Не бійтеся звернутися за допомогою до фахівців. Це не означає, що ви не впоралися з вихованням. Це свідчить про те, що вам небайдужа її доля. Психолог допоможе відновити нормальний контакт з дитиною", — розповідає експерт.