Експерт розповів про підступність святкового переїдання

Не секрет, що під час новорічних свят за столом панує переїдання - більшість в цей період «забувають» про свій звичний раціон. Фахівці не втомлюються повторювати, що це може погано позначатися на стані здоров'я і самопочуття.

Експерт розповів про підступність святкового переїдання
Один з таких експертів, гастроентеролог Айк Манасян, розповів про те, чому переїдати в період тривалих свят шкідливо для нормальної роботи організму.

Як пояснив фахівець, травна система може повноцінно переробити тільки певну кількість їжі за добу.
«Якщо їжі раптом виявляється більше, це сильно перевантажує організм, який виявляється не в силах все переварити. В результаті неповноцінно перетравлена їжа накопичується в кишечнику», - розповів гастроентеролог про небезпеку переїдання.

У ситуації, коли організм не може швидко вивести надлишки їжі, самопочуття людини може погіршитися. Лікар нагадав, що організм у такі моменти може використовувати будь-які способи детоксикації, включаючи нудоту, діарею.
«Блювота і діарея здаються нам чимось поганим і болісним, проте потрібно розуміти, що після переїдання організм намагається захистити себе, максимально швидко виводячи все непотрібне», - прокоментував експерт.

Переїдання також пов'язане з втратою перевантаженого організму своїх захисних функцій. Враховуючи, що холод і надмірне вживання алкоголю теж послаблюють організм, переїдання протягом довгих новорічних канікул може спровокувати серйозні відхилення. Зокрема, різні віруси і бактерії з більшою ймовірністю можуть нашкодити травній системі і викликати різні запальні захворювання шлунка або кишечника. Про це медик також попередив любителів поїсти.