Психологи розповіли, як правильно розмовляти з дитиною

Батьки можуть навчити дитину розуміти думки і почуття інших людей. І в цьому немає нічого складного. Дослідники з Університету Йорка спостерігали за 40 матерями та їхніми дітьми, коли тим було 10, 12, 16 і 20 місяців. Фахівці стежили за тим, як матері розмовляли з дітьми в процесі гри.

Психологи розповіли, як правильно розмовляти з дитиною
Коли дітям виповнилося 5-6 років, дослідники знову зустрілися з ними. Вчені, використовуючи тест "Дивні історії", оцінили здатність дітей розуміти іншу людину. Тест являє собою 12 коротких сцен із життя з брехнею, сарказмом і нерозумінням. Дитині читали текст, а потім ставили запитання на розуміння сенсу розповіді.

Здатність дитини розуміти інших людей виявилася тісно пов'язана з тим, як з ним розмовляла мати в процесі гри. Якщо мати, спостерігаючи за поведінкою дитини, задавала йому питання, наприклад, питала, засмутило її те, що вона не змогла відкрити двері іграшкового автомобіля, то дитина у віці 5 років краще розбиралася в почуттях інших людей. Так, щоб розвинути у дитини соціальні навички, батькам потрібно бути уважними до її почуттів і думок.