Новорічне меню і меню на Різдво в різних країнах світу

Новорічне меню і меню на Різдво в різних країнах світу
Меню новорічного столу італійців
Фаворитом різдвяного меню в Італії є риба: окунь, тріска, запечений вугор, спагетті з морепродуктами. Не менш важлива індичка, фарширована фруктами, горіхами, каштанами та ароматними травами. Новорічна італійська вечеря немислима без свинячої ковбаси котекіно. Інша традиційна страва - дзампоне. Для нього задню свинячу ногу начиняють м'ясом, спеціями і запікають. Виноград додає здоров'я та довголіття. Іспанці і португальці теж вважають золоте гроно чудодійним. Вони вірять, що загадане збудеться, якщо встигнути з'їсти під бій курантів 12 ягід.


Святковий новорічний стіл у Франції
Зустріч Нового року у Франції супроводжується куштуванням не менше 7 страв: індичка, смажена в білому вині, равлики, сири, часниковий суп, цвітна капуста, гусячий паштет... І все це під акомпанемент відмінного шампанського. До Різдва тут готують дуже смачні десерти, в тому числі і солодке поліно. У старовину шматочок дерева спалювали, щоб залучити до сім'ї благополуччя, а тепер його відтворюють у шоколаді.

Меню новорічного банкету у британців
Британську трапезу прикрашає плум-пудинг. В його рецептуру входять підсушений хліб, сало, родзинки, цукати, яблука, мигдаль. У церемонію подачі включено фаєр-шоу: блюдо обливають ромом і підпалюють. Далі все більш консервативно - новорічний біфштекс або різдвяна індичка під солодким соусом, начинена за принципом «все, що було під рукою». Ще англійці печуть пиріг, пророкуючий долю. Хочеш вступити в шлюб - шукай шматочок з колечком, мідний пенні віщує багатство, а підківка - удачу. До речі, подібна традиція є і у румунів з болгарами. Вони печуть пиріжки і кладуть в них монетки, горішки або гострий перець. Того, хто скуштує частування з сюрпризом, буде супроводжувати фортуна.

Новорічне меню і меню на Різдво в різних країнах світу
Новорічне меню і меню на Різдво в різних країнах світу