Як запобігти смерті від серцево-судинних хвороб: порада кардіолога

Більшості летальних випадків, пов’язаних з серцево-судинними захворюваннями, можна запобігти, розповів німецький кардіолог Торстен Ділл.

Проста, але дієва порада: для профілактики ішемічної хвороби серця і аритмії потрібно вести здоровий спосіб життя. Необхідно часто ходити пішки і підніматися по сходах, відмовившись від ліфта. Дуже корисний біг підтюпцем і фізичні вправи, однак перед цим потрібна лікарська консультація.

Для захисту серця і кровоносних судин слід контролювати рівень холестерину, тиску і відмовитися від куріння, радить Ділл.

Ішемічна хвороба серця (ІХС) займає лідируюче місце по причині смертності в усьому світі. За оцінкою експертів, в 2030 році від серцево-судинних захворювань помре більше 23 млн. чоловік.

Ішемічна хвороба серця – це захворювання, викликане недостатнім забезпеченням серця (міокарда) киснем і поживними речовинами, яке виникає через порушення кровопостачання міокарда через ураження коронарних артерій.

Кардіолог Муїн Абдалла з клініки Клівленда (США) раніше назвав симптоми серцевого нападу. Це тиск або стиснення в грудях; біль, що віддає в руку; холодний піт; задишка; нудота; незвичайна втома.

Головними факторами ризику є високий кров’яний тиск, холестерин, цукровий діабет, куріння, зайва вага і низька активність. Серцевий напад можна перенести, не помітивши цього, особливо при наявності діабету. «Тихі інфаркти» видають нудота, задишка і непритомний стан. У деяких випадках серцевий напад може розвиватися близько місяця. На патологію може вказувати втома і постійна сонливість. При наявності подібних симптомів потрібно негайно звертатися до лікаря.

Жіночий світ