П'ять причин серцевого нападу, на які часто не звертають уваги

Як свідчать оприлюднені Державною службою статистики дані про кількість померлих людей з січня по липень 2020 року в Україні, в країні є досить кризова ситуація з хворобами серця.

Від хвороби системи кровообігу за півроку померло 227 858 українців. Саме тому важливо розуміти як себе вберегти від ризиків отримати серцевий напад.

Деякі обставини, поширені в звичайному житті, нерідко стають причинами серцевого нападу, - при цьому на них не звертають уваги, недооцінюючи їх небезпеки для серця.

«Багато знає, що неправильне харчування і брак фізичних вправ можуть завдати шкоди серцю. Однак існує кілька факторів, які можуть спровокувати розвиток серцево-судинних захворювань або інсульту, крім поганого раціону і гіподинамії. Уникайте їх, поки вони не стали причиною інфаркту або навіть фатальної зупинки серця », - пише medikforum.

Медпрацівники назвали п'ять причин серцевого нападу, на які часто не звертають уваги.

Перебування в заторах. Ряд наукових досліджень пов'язують перебування в автомобільних пробках з підвищеним ризиком серцевого нападу. Згідно з їхніми даними, люди можуть постраждати від інфаркту, якщо проводять стоячи в пробках, годину щодня. На ймовірність патології впливає стрес, який відчувають автомобілістами, в також значний рівень шуму і токсичних випарів від автомобільних вихлопів.

Як собі допомогти: медики радять слухати в пробках розслаблюючу музику.

Позмінна робота. Вона погано впливає на циркадний ритм організму, його «внутрішній годинник», що може завдати шкоди серцю. Відповідно до висновку вчених Західного університету в Канаді, робота в нічний час або в нерегулярні годинник значно збільшує ризик серцевого нападу.

Як собі допомогти: якщо не можна уникнути змінної роботи, потрібно намагатися дотримуватися правил більш здорового способу життя: наприклад, дотримуватися збалансованого харчування, займатися спортом, відвідувати лікаря для регулярних оглядів.

Повний живіт. Скупчення жиру на животі особливо небезпечні для стану серця. Цей надлишок жирової тканини стимулює вироблення гормонів і інші хімічних речовин, що підвищують кров'яний тиск і роблять негативний вплив на кровоносні судини, артерії. За даними European Heart Journal, ризик серцевих захворювань, включаючи інфаркт, у жінок з найвищим рівнем жиру в зоні живота на 91% вище, ніж у жінок з найнижчим вмістом жиру в цій частині тіла.

Як собі допомогти: виконувати вправи, вживати в їжу продукти з високим вмістом білка і розчинної клітковини.

Недосипання. Ризик високого кров'яного тиску і надлишкового відкладення холестерину в артеріях збільшується, якщо людина регулярно спить менше 6 годин. Недолік сну також збільшує ймовірність ожиріння і діабету, що лише підсилює схильність серцевого нападу.

Як собі допомогти: дорослим людям слід спати по 7-9 годин щоночі.

Стоматологічні проблеми. Встановлено, що у людей із захворюваннями ясен набагато вище вірогідність розвитку хвороб серця. Імовірно це відбувається через бактерій, які проникають в кровотік із запалених ясен і викликають запалення вже в кровоносних судинах, тканинах серцевого м'яза.

Як собі допомогти: своєчасно звертатися до стоматологів при виникненні проблеми.

GreenPost