6 лайфхаків, які допоможуть швидко та тактовно завершити розмову, яка вам не подобається

Неприємну для себе розмову можна досить швидко закінчити.

У житті часто трапляються моменти, коли розмова з опонентом занадто затягується або отримує негативний підтекст — розповідаємо, як правильно виходити з подібних ситуацій без шкоди для обох сторін, інформує Ukr.Media.

Напевно, кожен з нас зіштовхувався з тим, що бажання продовжувати тривалу бесіду відсутнє, але страх образити опонента робить нас заручниками ситуації, а тому ми змушені продовжувати брати участь у нудній або незручній розмові. У подібних ситуаціях велике значення має те, з ким ведеться діалог: з близькою людиною або сторонньою. У першому випадку проблема спрощується, оскільки соціальна дистанція коротша, а, це означає, що ми можемо використати більше маневрів, щоб зупинити бесіду. Втім, і у другому випадку є свої нюанси, що сприяють безболісному перериванню неприємної розмови. Давайте розберемося разом у лайфхаках, які допоможуть тактовно вирішити проблему.

"Приєднання" і подальше завершення розмови

Коли ваш співрозмовник говорить багато, і ви не знаєте, як його зупинити, можна використати тактику приєднання, наприклад, сказавши наступне: "У мене була схожа історія"; "Я нещодавно теж потрапляв у таку ж ситуацію". Потім, видавши певну кількість інформації, необхідно завершити розмову: "Я, напевно, зовсім тебе заговорив, час йти у своїх справах". Використавши подібну тактику, ви "перебиваєте" самі себе, беручи ініціативу до власних рук.

Компліменти і похвала

Коли розмова помітно затягнулася, а у вас немає можливості вставити хоч слово, можна зупинити монолог співрозмовника, похваливши його, і змінити таким чином тему розмови. Наприклад: "Я поділяю твої емоції, це дійсно несправедливо. До речі, забула тобі сказати, що новий светр тобі дуже личить". "Я б так само вчинив на твоєму місці. До речі, не можу не відзначити, ти дуже добре сьогодні виглядаєш".

Апеляція до необізнаності

Коли мова починає стосуватися тем, які вам відверто нецікаві або можуть викликати конфлікт, можна використати наступні фрази: "Я абсолютно аполітична, і намагаюся не обговорювати ті теми, у яких не є компетентною"; "Я не стежу за цією темою, тому не можу підтримати розмову". Так ви зможете дати зрозуміти співрозмовнику, що не бажаєте брати участь у дискусії на суперечливу тему, при цьому не зачепивши його почуттів.

Чесність і прямолінійність

Якщо вас залучають до обговорення пліток або у вашій присутності говорять про ситуацію, з якою ви не згодні, ви можете відверто позначити свою позицію з цього питання. Для цього можна використати наступні фрази: "Я намагаюся не обговорювати людину за її відсутності"; "Ця тема мені неприємна"; "Не можу сказати нічого поганого про цю людину, адже до мене вона завжди ставилася порядно". Використовуючи цей прийом, ви чітко дасте зрозуміти, що подібні розмови вас не цікавлять, і співрозмовнику не варто намагатися залучати вас у них у майбутньому.

Пауза

Якщо ситуація загострюється, а учасники розмови починають переходити на підвищені тони, запропонуйте співрозмовнику вирішити питання трохи пізніше, коли кожен з вас зможе контролювати свої емоції: "Вважаю, нам варто охолонути і продовжити розмову, коли ми обидва заспокоїмося"; "Не думаю, що ця розмова призведе зараз до чогось гарного, тому пропоную перенести її обговорення на інший час".

Вербальні жести

Коли бесіда набридла, а опонент цього не помічає, можна використати жести, які допоможуть вам показати співрозмовнику, що розмова затягнулася. Старий добрий спосіб показати, що ви поспішаєте — поглянути на годинник. Якщо цей метод для вас не зовсім зручний, ви можете уточнити час у співрозмовника, натякнувши, що вам треба йти у своїх справах: "Не підкажеш, котра година? Слухай, ми зовсім забалакалися, мені треба бігти".

Ще один спосіб перервати тривалу розмову, наприклад, бесіду з колегою, який підійшов до вашого робочого столу, — взяти документи і почати кудись збиратися. Можна також уточнити, чи не знає він, де зараз, наприклад, керівник або будь-який інший співробітник, і вирушити перевірити, чи на місці він.